Aukcja Nowej Sztuki (wyniki)
23 kwietnia 2015 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 40 000 zł

Cena wylicytowana: 40 000 zł

olej/płótno, 50 x 40 cm
sygnowana i
opisana na odwrociu: ‘OLOWSKA | CORESPONDENCE’

Paulina Ołowska
to artystka wszechstronna. Poza tradycyjnym malarstwem sztalugowym uprawia
fotografię, tworzy kolaże i instalacje, jest autorką filmów wideo i inicjatorką
akcji artystycznych. Tematyka i wachlarz inspiracji do tworzenia prac są równie
szerokie jak spectrum używanych przez artystkę technik. W realizacjach
wizualnych i działaniach Ołowskiej dostrzec można wpływ kultury popularnej,
nawiązania do historii sztuki i literatury i refleksja nad ich aspektem
obyczajowym. Do stale powracających w jej twórczości wątków należy
zainteresowanie tematem obecności kobiet w sztuce oraz eksplorowanie utopijnych
modernistycznych idei i zagadnienia ich korelacji z teraźniejszością.

Artystka
studiowała na Wydziale Wideo i Malarstwa w The Art Institute of Chicago
(1994-1996) oraz na Wydziale Malarstwa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych
(1996-1998), gdzie uzyskała dyplom w pracowni malarstwa prof. Mieczysława
Olszewskiego (aneks w pracowni multimedialnej prof. Witosława Czerwonki). Jest
stypendystką Królewskiej ASP w Hadze (1988), Centro de Art Communication Visual
(Arco) w Lizbonie (1998/1999), CCA w Kitakyushu (1999/2000) i Rijksakademie van
Beeldende Kunsten w Amsterdamie (2001/2002). Jej prace prezentowane były na
licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

estymacja: 35
000 - 50 000