Aukcja Nowej Sztuki (wyniki)
23 kwietnia 2015 godz. 19:00

Anna Okrasko (ur. 1981, Warszawa)
Bez tytułu, z cyklu "Lamperie", 2006 r.
* Cena wylicytowana: 1 000 zł

* Cena wylicytowana: 1 000 zł

akryl/płótno, 24 x 18 cm
na odwrociu
opisany: 'bez tytułu, z cyklu ''Lamperie'', 2006, akryl na płótnie, 18 x 24 cm
| [sygnatura]'

W latach
1999-2004 studiowała na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP. Dyplom (w pracowni
prof. Leona Tarasewicza oraz aneks do dyplomu w pracowni litografii prof.
Władysława Winieckiego) był ironiczną grą z malarstwem przez duże M. Artystka
malując na wielkoformatowych płótnach różnokolorowe kompozycje z grochów
zakpiła sobie nie tylko z malarskiej tradycji, ale także oskarżyła Akademię o
seksizm. Okrasko stawiała pytanie nie tylko o mobbing stosowany wobec
przyszłych artystek, ale także o ich bezkrytyczne podporządkowanie się wobec
zaistniałej sytuacji. Jest także autorką realizacji "Znicze dla Ojca
Świętego" (2005) – ironicznej obserwacji masowej histerii Polaków po
śmierci Jana Pawła II, ale także refleksji nad zmianą wrażliwości, sposobów wyrażania
swojej empatii, medializacją uczuć. Działania Okrasko są ironiczną refleksją na
temat sztuki, ale także dekonstrukcją reguł, którymi rządzi się tzw.
artystyczny światek. Zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie „Debiut Roku” -
„Tolerancja” w 2004 r. Nominowana do nagrody Fundacji Deutsche Bank i Narodowej
Galerii Sztuki Zachęta w konkursie 'Spojrzenia' 2011 r. Była związana z Galerią
Czarna w Warszawie. Mieszka i pracuje w Warszawie.

estymacja: 1
500 - 3 000