Aukcja Nowej Sztuki (wyniki)
23 kwietnia 2015 godz. 19:00

Agnieszka Polska (ur. 1985, Lublin)
Bez tytułu (Kalendarz), 2008 r.
* Cena wylicytowana: 1 500 zł

* Cena wylicytowana: 1 500 zł

kredka/papier, 32 x 44 cm
sygnowany,
datowany i opisany na odwrociu: ' ''Bez tytułu (Kalendarz)'' | Agnieszka Polska
2008 | [sygnatura]'

WYSTAWIANY:
- „Agnieszka Polska. Kalendarz’’, wystawa indywidualna, Galeria Nova, Kraków, 6
czerwca -31 lipca 2008

Tworzy
wideo, filmy oraz animowane fotografie. W latach 2004-2005 studiowała na
artystycznym wydziale UMCS w Lublinie, a a potem na wydziale Grafiki
krakowskiej ASP w fotografii pracowni Agaty Pankiewicz, interdyscyplinarnej
Grzegorza Sztwiertni i Zbigniewa Sałaja. Dzisiaj zamieszkuje i pracuje w
Berlinie. Mimo wieku młodego jej prace przedstawiane były m.in. w warszawskiej
Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta”, Berlińskim Instytucie Sztuki Współczesnej
KW. Indywidualne opiera prace w licznej mierze na poprzednio znalezionym
materiale, takim jak archiwalne obrazy fotografie, poddaje które subtelnym
interwencjom, animując je lub ingerując w inny sposób, nadając im poprzez to
nowy kontekst.

estymacja: 2
500 - 4 000