Aukcja Nowej Sztuki (wyniki)
23 kwietnia 2015 godz. 19:00

Róża Litwa (ur. 1982 r.)
Bez tytułu, 2011 r.
Cena wylicytowana: 3 000 zł
Róża Litwa (ur. 1982 r.)
Bez tytułu, 2011 r.

Cena wylicytowana: 3 000 zł

olej/papier, 59 x 41 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'RÓŻA LITWA 2011'

Dyplom z
wyróżnieniem rektorskim uzyskała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych
w Warszawie w 2008 r. w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego. Aneksy do
dyplomu wykonała w Pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej pod kierunkiem
prof. Mirosława Duchowskiego oraz z rysunku pod kierunkiem prof. Czesława
Radzkiego. Od 2008 roku odbyły się trzy wystawy indywidualne Róży Litwy. W 2011
Fundacja Vordemberge - Gildewart przyznała jej nagrodę. Jej prace znajdują się w
zbiorach Fundacji Sztuki Polskiej ING oraz Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa
Zachęty Sztuk Pięknych w Olsztynie.

estymacja: 2
500 - 4 000