11 marca 2014 godz. 19:00

Robert Listwan (ur. 1974, Olsztyn)
Kocham i nienawidzę, 2014 r.
Cena wylicytowana: 2 400 zł
Kocham i nienawidzę, 2014 r.

Cena wylicytowana: 2 400 zł

akryl/płótno, 60 x 90 cm
sygnowany p.d.: 'LISTWAN'
na odwrociu opisany: '"KOCHAM I
| NIENAWIDZĘ" | 2014 | 60/90 | AKRY/PŁÓTNO'

Studiował Malarstwo i
Grafikę w ASP w Gdańsku. W 1993 otrzymał stypendium krajowe, a w 1994
stypendium artystyczne we Francji. Zdobył 3 wyróżnienia na Biennale Sztuki w
kraju. Artysta, obok malarstwa, zajmuje się scenografią teatralną, plakatem i
animacją (nagroda za adaptację animowaną „Rękopisu znalezionego w Saragossie”
Jerzego Hasa w 2000 r.). W 2000r. tworzy cykl obrazów inspirowanych sztuką
naiwną, południowoamerykańską i przede wszystkim meksykańską. W pracowni
artysty powstaje obraz „Idol”, który trafia do grona najciekawszych obrazów
roku 2002 według „Art & Biznes”. Równolegle z malarstwem, Listwan uprawia
ilustrację - w 2010  powstaje najnowsze wydanie Bajek Ignacego Krasickiego
z rysunkami artysty. Rok 2011 rozpoczyna II nagrodą na VII Olsztyńskim Biennale
Sztuki za obraz „Warsztaty z umierania” oraz medalem „Najlepszy z Najlepszych”
przyznawanym przez Marszałka Województwa za szczególne zasługi w promowaniu
regionu w kraju i za granicą w dziedzinie sztuki w roku 2010. Wystawy
indywidualne i grupowe – Polska, Litwa, Niemcy, Dania, Francja, Hiszpania,
Szwecja.