19 lutego 2013 godz. 19:00

Robert Listwan (ur. 1974, Olsztyn)
Drzewołaz Baron, 2012 r.
Cena wylicytowana: 1 200 zł
Drzewołaz Baron, 2012 r.

Cena wylicytowana: 1 200 zł

akryl/płótno, 110 x 130 cm
sygnowany l.d.: 'LISTWAN'na odwrociu opisany: '"Drzewołaz Baron" | Robert Listwan | 2012 | akryl na płótnie | 110/130' Studiował Malarstwo i Grafikę w ASP w Gdańsku. W 1993 otrzymał stypendium krajowe, a w 1994 stypendium artystyczne we Francji. Zdobył 3 wyróżnienia na Biennale Sztuki w kraju. Artysta, obok malarstwa, zajmuje się scenografią teatralną, plakatem i animacją (nagroda za adaptację animowaną „Rękopisu znalezionego w Saragossie” Jerzego Hasa w 2000 r.). W 2000r. tworzy cykl obrazów inspirowanych sztuką naiwną, południowoamerykańską i przede wszystkim meksykańską. W pracowni artysty powstaje obraz „Idol”, który trafia do grona najciekawszych obrazów roku 2002 według „Art & Biznes”. Równolegle z malarstwem, Listwan uprawia ilustrację - w 2010  powstaje najnowsze wydanie Bajek Ignacego Krasickiego z rysunkami artysty. Rok 2011 rozpoczyna II nagrodą na VII Olsztyńskim Biennale Sztuki za obraz „Warsztaty z umierania” oraz medalem „Najlepszy z Najlepszych” przyznawanym przez Marszałka Województwa za szczególne zasługi w promowaniu regionu w kraju i za granicą w dziedzinie sztuki w roku 2010. Wystawy indywidualne i grupowe – Polska, Litwa, Niemcy, Dania, Francja, Hiszpania, Szwecja.