12 sierpnia 2014 godz. 19:00

Sylwester Stabryła (ur. 1975 r., Brzozów)
Z cyklu 'Współczesne życie kobiet', Wyjście z progu, 2014 r.
Cena wylicytowana: 700 zł

Cena wylicytowana: 700 zł

olej/płótno, 80 x 60 cm
na odwrociu opisany:
'SYLWESTER STABRYŁA | "Wyjście z progu", z serii Współczesne Życie
Kobiet | 80 x 60 cm | olej na płótnie | 2014 r'

Uczestnik wielu wystaw
zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą, zdobywca nagród i wyróżnień
między innymi Grand Prix  „Materia
Medicinalis, Materia Artificialis”. Autor prac formujących się w obszerniejsze
cykle : „Z Historii Łodzi Podwodnej”, „ Duzi Chłopcy”, „Historie Kuchenne”.
W  aspekcie portretu psychologicznego w
jego malarstwie wielkie tematy kryją się w prostych  motywach zaczerpniętych  z codziennego życia. Obrazy artysty pojawiają
się na aukcjach takich jak np. Dom Aukcyjny Christie’s w Londynie. Mieszka i
pracuje w Sanoku, gdzie wraz z Janem Szczepanem Szczepkowskim prowadzi
pracownie o nazwie „Śluza”.