12 sierpnia 2014 godz. 19:00

Agata Ruman (ur. 1985, Pszczyna)
Ulica w deszczu, 2014 r.
Cena wylicytowana: 2 800 zł
Ulica w deszczu, 2014 r.

Cena wylicytowana: 2 800 zł

olej/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'A RUMAN
| '14'

Absolwentka Państwowego
Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej.
W 2010 r. ukończyła
Malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (dyplom pod kier. prof. Jana
Pręgowskiego). W tym samym roku ukończyła z wyróżnieniem studia na kierunku
Konserwacja i restauracja dzieł sztuki, także na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w
Toruniu (praca mgr pod kier. dr hab. Jadwigi Łukaszewicz, dyplom pod kier.
prof. Iwony Langowskiej i mgr Marii Rudy). Obecnie pracuje nad nowym projektem,
zatytułowanym „Człowiek z przeszłości”.
WYSTAWY
INDYWIDUALNE
2005 r.- Malarstwo i
rysunek, Galeria Ex Libris, Czechowice-Dziedzice
2006 r.- Malarstwo,
Galeria MDK, Czechowice-Dziedzice
2011 r. - „Odcienie
kobiety”, Klub Papaya, Czechowice-Dziedzice
2012 r. - „Flirt z
przeszłością” w kamienicy na Piastowskiej, Pszczyna
2012 r. - „Flirt z
przeszłością”, Poezja i muzyka pod „13”, Pszczyna
2012 r. -  Malarstwo, Kino Helios, obchody
dwudziestolecia kina, Katowice
2014 r. - Malarstwo,
Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak, Tychy
2014 r. - „Malarstwo
koncertowe”, wystawa towarzysząca koncertowi zespołu TSA, „Chacharnia”,
Czechowice-Dziedzice
WYSTAWY
ZBIOROWE
2010 r. - Wystawa
podyplomowa Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu, Studentenwerk, Getynga
2011 r. - Wystawa
podyplomowa Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu, Centrum Sztuki Współczesnej,
Toruń
2011 r. - Wystawa
konkursowa, Galeria Zadra, Warszawa
2012 r. - Wystawa
2013 r. – Wystawa
towarzysząca ekspozycji Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan
Dominiak, Galeria „13”, Pszczyna