12 sierpnia 2014 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 1 500 zł

Cena wylicytowana: 1 500 zł

olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany p.d.:
'Purbanek | 20 | 14'

Autor uwielbia twórczość
F. Felliniego, inspiruje się wiedzą z pogranicza paleoastronautyki, religii,
metafizyki, w swoich pracach nobilituje sferę sacrum.

Studiował w Akademii
Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie /2001r - dyplom na wydziale grafiki/ w
pracowni wklęsłodruku Prof. S. Wejmana – cykl kolorowych akwafort pt.:
"Mitomania"(cykl parafraz greckich mitów). Obecnie: doktoryzacja  w Instytucie Sztuk Pięknych UJK  w Kielcach - kierunek malarstwo, w pracowni
prof. W. Łuczaja.

Wystawy zbiorowe:

2001 – Pałac Sztuki, Kraków, Polska
2012 -  galeria Echo, wystawa Targi
Sztuki, Kielce, Polska
2012 - „Przedwiośnie” BWA Kielce, Polska
2013 - „Postawy” wystawa doktorantów ISP UJK, galeria XS, Kielce, Polska
2013 – wystawa doktorantów, OMPiO, Kielce, Polska
2013 - „Przedwiośnie” BWA Kielce, Polska
2014 – Doroczna wystawa twórczości ZPAP Okręgu kieleckiego, BWA Busko Zdrój,
Polska
2014 - „Kapitał sztuki” BWA Kielce
2014 - „Poszukiwanie formy” wystawa ZPAP Okręgu kieleckiego, Galeria Tycjan,
Kielce, Polska
2014 - „Obraz między racjonalnością a ekspresją” wystawa malarstwa profesorów i
doktorantów Instytutu Sztuk Pięknych UJK Kielce, Rzeszów, Polska

Wystawy indywidualne:

2005 – wystawa rysunków - galeria Baltable, Limerick, Irlandia
2006 – wystawa grafik - galeria DruchStudio, Trenton, Usa
2009 – wystawa malarstwa i rysunku – BWA Kielce, Polska.

Nagrody:

2012 - Rektora UJK za obraz „Imprint, czyli mocne przeczucie nieśmiertelności”
35 „Przedwiośnie” BWA, Kielce
2013 - Centrum Jidisz III nagroda za komiks „Czasy Mesjasza”
2014 -
Rektora UJK za obraz „Anno Satanae 2014” 37 „Przedwiośnie” BWA, Kielce"