12 sierpnia 2014 godz. 19:00

Robert Listwan (ur. 1974, Olsztyn)
Apocalipse Wow!, 2014 r.
Cena wylicytowana: 2 400 zł
Apocalipse Wow!, 2014 r.

Cena wylicytowana: 2 400 zł

akryl/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany: 'LISTWAN'
na odwrociu opisany: '"APOCALIPSE
WOW!" Robert | Listwan | 2014 | akryl na płótnie | 70/100'

Studiował Malarstwo i Grafikę
w ASP w Gdańsku. W 1993 otrzymał stypendium krajowe, a w 1994 stypendium
artystyczne we Francji. Zdobył 3 wyróżnienia na Biennale Sztuki w kraju.
Artysta, obok malarstwa, zajmuje się scenografią teatralną, plakatem i animacją
(nagroda za adaptację animowaną „Rękopisu znalezionego w Saragossie” Jerzego
Hasa w 2000 r.). W 2000r. tworzy cykl obrazów inspirowanych sztuką naiwną,
południowoamerykańską i przede wszystkim meksykańską. W pracowni artysty
powstaje obraz „Idol”, który trafia do grona najciekawszych obrazów roku 2002
według „Art & Biznes”. Równolegle z malarstwem, Listwan uprawia ilustrację
- w 2010  powstaje najnowsze wydanie
Bajek Ignacego Krasickiego z rysunkami artysty. Rok 2011 rozpoczyna II nagrodą
na VII Olsztyńskim Biennale Sztuki za obraz „Warsztaty z umierania” oraz
medalem „Najlepszy z Najlepszych” przyznawanym przez Marszałka Województwa za
szczególne zasługi w promowaniu regionu w kraju i za granicą w dziedzinie
sztuki w roku 2010. Wystawy indywidualne i grupowe – Polska, Litwa, Niemcy,
Dania, Francja, Hiszpania, Szwecja.