10 marca 2015 godz. 19:00

Krzysztof Powałka (ur. 1985, Będzin)
They come at night, 2014 r.
Cena wylicytowana: 2 800 zł
They come at night, 2014 r.

Cena wylicytowana: 2 800 zł

olej/płyta, 43 x 50 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'K. POWAŁKA '14'
na odwrociu opisany: 'KRZYSZTOF POWAŁKA | ''THEY COME
| AT NIGHT'' | 2014'

W latach 2005-2010 student Akademii Sztuk
Pięknych w Katowicach na wydziale Malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa
Blukacza. W 2010 r. magister sztuki po ukończeniu Dyplomu głównego (cykl
obrazów malarskich pt: Muza opuszczona - Problemy Malarstwa) w pracowni
malarstwa prof. Zbigniewa Blukacza, aneksu (Cykl obrazów pt: Szczerość -
Nagość) w pracowni rysunku prof. Antoniego Cygana oraz praca magisterska pt:
Współczesna Akademia Sztuk Pięknych w oczach studenta, a malarstwo współczesne
u doktor Doroty Głazek. Absolwent Państwowego Liceum sztuk Plastycznych w
Dąbrowie Górniczej. Artysta-plastyk ze specjalizacją szkło artystyczne
(Witraż). W latach 2006 i 2007 pracownik teatru działającego przy hotelu Golf
Hotel Paradiso w mieście Peschiera del Garda we Włoszech. Wykonywanie kostiumów
i dekoracji.