20 maja 2014 godz. 19:00

Robert Listwan (ur. 1974, Olsztyn)
Master the internet, 2014 r.
Cena wylicytowana: 2 400 zł
Master the internet, 2014 r.

Cena wylicytowana: 2 400 zł

akryl/płótno, 110 x 130 cm
sygnowany p.d.: 'LISTWAN'
na odwrociu opisany: '"MASTER | THE |
INTERNET" | 2014 | Robert | Listwan | AKRYL/PŁÓTNO | 110/130'

Studiował Malarstwo i Grafikę w ASP w Gdańsku. W 1993 otrzymał
stypendium krajowe, a w 1994 stypendium artystyczne we Francji. Zdobył 3
wyróżnienia na Biennale Sztuki w kraju. Artysta, obok malarstwa, zajmuje się
scenografią teatralną, plakatem i animacją (nagroda za adaptację animowaną
„Rękopisu znalezionego w Saragossie” Jerzego Hasa w 2000 r.). W 2000r. tworzy
cykl obrazów inspirowanych sztuką naiwną, południowoamerykańską i przede
wszystkim meksykańską. W pracowni artysty powstaje obraz „Idol”, który trafia
do grona najciekawszych obrazów roku 2002 według „Art & Biznes”. Równolegle
z malarstwem, Listwan uprawia ilustrację - w 2010  powstaje najnowsze
wydanie Bajek Ignacego Krasickiego z rysunkami artysty. Rok 2011 rozpoczyna II
nagrodą na VII Olsztyńskim Biennale Sztuki za obraz „Warsztaty z umierania”
oraz medalem „Najlepszy z Najlepszych” przyznawanym przez Marszałka Województwa
za szczególne zasługi w promowaniu regionu w kraju i za granicą w dziedzinie
sztuki w roku 2010. Wystawy indywidualne i grupowe – Polska, Litwa, Niemcy,
Dania, Francja, Hiszpania, Szwecja.