15 października 2013 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 2 000 zł

Cena wylicytowana: 2 000 zł

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'LISTWAN'na odwrociu opisany: '"BLACK MILK" | 2013 | Robert | Listwan | 100/100 cm | akryl' Studiował Malarstwo i Grafikę w ASP w Gdańsku. W 1993 otrzymał stypendium krajowe, a w 1994 stypendium artystyczne we Francji. Zdobył 3 wyróżnienia na Biennale Sztuki w kraju. Artysta, obok malarstwa, zajmuje się scenografią teatralną, plakatem i animacją (nagroda za adaptację animowaną „Rękopisu znalezionego w Saragossie” Jerzego Hasa w 2000 r.). W 2000r. tworzy cykl obrazów inspirowanych sztuką naiwną, południowoamerykańską i przede wszystkim meksykańską. W pracowni artysty powstaje obraz „Idol”, który trafia do grona najciekawszych obrazów roku 2002 według „Art & Biznes”. Równolegle z malarstwem, Listwan uprawia ilustrację - w 2010  powstaje najnowsze wydanie Bajek Ignacego Krasickiego z rysunkami artysty. Rok 2011 rozpoczyna II nagrodą na VII Olsztyńskim Biennale Sztuki za obraz „Warsztaty z umierania” oraz medalem „Najlepszy z Najlepszych” przyznawanym przez Marszałka Województwa za szczególne zasługi w promowaniu regionu w kraju i za granicą w dziedzinie sztuki w roku 2010. Wystawy indywidualne i grupowe – Polska, Litwa, Niemcy, Dania, Francja, Hiszpania, Szwecja.