12 maja 2015 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 3 200 zł

Cena wylicytowana: 3 200 zł

akryl/płótno, 110 x 110 cm
sygnowany p.d. i l.d.:
'LISTWAN'
na odwrociu opisany: '
''BEZDECH'' | 2014 | Robert | Listwan | AKRYL/PŁÓTNO | 110/110 cm'

Studiował Malarstwo i
Grafikę w ASP w Gdańsku. W 1993 otrzymał stypendium krajowe, a w 1994
stypendium artystyczne we Francji. Zdobył 3 wyróżnienia na Biennale Sztuki w
kraju. Artysta, obok malarstwa, zajmuje się scenografią teatralną, plakatem i
animacją (nagroda za adaptację animowaną „Rękopisu znalezionego w Saragossie”
Jerzego Hasa w 2000 r.). W 2000r. tworzy cykl obrazów inspirowanych sztuką
naiwną, południowoamerykańską i przede wszystkim meksykańską. W pracowni
artysty powstaje obraz „Idol”, który trafia do grona najciekawszych obrazów
roku 2002 według „Art & Biznes”. Równolegle z malarstwem, Listwan uprawia
ilustrację - w 2010  powstaje najnowsze
wydanie Bajek Ignacego Krasickiego z rysunkami artysty. Rok 2011 rozpoczyna II
nagrodą na VII Olsztyńskim Biennale Sztuki za obraz „Warsztaty z umierania”
oraz medalem „Najlepszy z Najlepszych” przyznawanym przez Marszałka Województwa
za szczególne zasługi w promowaniu regionu w kraju i za granicą w dziedzinie
sztuki w roku 2010. Wystawy indywidualne i grupowe – Polska, Litwa, Niemcy,
Dania, Francja, Hiszpania, Szwecja.