28 stycznia 2014 godz. 19:00

Robert Listwan (ur. 1974, Olsztyn)
Wąchasz, wtedy pożądasz, 2013 r.
Cena wylicytowana: 3 000 zł

Cena wylicytowana: 3 000 zł

akryl/płótno, 70 x 130 cm
sygnowany p.d.: 'LISTWAN'
na odwrociu opisany: '"WĄCHASZ
| WTEDY POŻĄDASZ" Robert Listwan | 2013 70 /130'

Studiował Malarstwo i Grafikę w ASP
w Gdańsku. W 1993 otrzymał stypendium krajowe, a w 1994 stypendium artystyczne
we Francji. Zdobył 3 wyróżnienia na Biennale Sztuki w kraju. Artysta, obok
malarstwa, zajmuje się scenografią teatralną, plakatem i animacją (nagroda za
adaptację animowaną „Rękopisu znalezionego w Saragossie” Jerzego Hasa w 2000
r.). W 2000r. tworzy cykl obrazów inspirowanych sztuką naiwną,
południowoamerykańską i przede wszystkim meksykańską. W pracowni artysty
powstaje obraz „Idol”, który trafia do grona najciekawszych obrazów roku 2002
według „Art & Biznes”. Równolegle z malarstwem, Listwan uprawia ilustrację
- w 2010  powstaje najnowsze wydanie
Bajek Ignacego Krasickiego z rysunkami artysty. Rok 2011 rozpoczyna II nagrodą
na VII Olsztyńskim Biennale Sztuki za obraz „Warsztaty z umierania” oraz
medalem „Najlepszy z Najlepszych” przyznawanym przez Marszałka Województwa za
szczególne zasługi w promowaniu regionu w kraju i za granicą w dziedzinie
sztuki w roku 2010. Wystawy indywidualne i grupowe – Polska, Litwa, Niemcy, Dania,
Francja, Hiszpania, Szwecja.