28 stycznia 2014 godz. 19:00

Magdalena Szilke (ur. 1983, Warszawa)
Pejzaż z czołgiem, 2013 r.
Cena wylicytowana: 1 700 zł
Pejzaż z czołgiem, 2013 r.

Cena wylicytowana: 1 700 zł

olej/płótno, 50 x 70 cm
na odwrociu opisany: 'Magdalena
Szilke | "Pejzaż z czołgiem" 2013'

Absolwentka ASP w Warszawie na
Wydziale Malarstwa, w pracowni prof. Stanisława Baja, uzyskując wyróżnienie
dziekańskie. Zarówno w malarstwie jak i pozostałych technikach inspirują
artystkę formy organiczne i ich bogactwo kolorystyczne oraz faktury. Przetwarza
je jednak na swój sposób. Inspiracją są zawsze obiekty zaobserwowane w
otoczeniu. Interesuje ją również pejzaż. Od 2009 r. zajmuje się tkaniną
artystyczną w pracowni prof. Doroty Grynczel, w której uzyskała wyróżnienie
oraz zrealizowała aneks. W 2010 r. uczestniczyła w dwóch wystawach zbiorowych:
Międzynarodowej Wystawie Miniatury Lnianej "Z krosna do Krosna" oraz
"Baj-ki w podziemiu" w kościele ewangelicko-augsburskim w Warszawie.
W 2011 - wystawa w galerii Czajka oraz zakwalifikowanie się do finału konkursu
Promocje 2011 w Legnicy. Pozostałe uprawiane techniki: filc, batik na bawełnie
i papierze, tkactwo, haft, ceramika, akwarela na papierze i jedwabiu.