15 kwietnia 2014 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 600 zł

Cena wylicytowana: 600 zł

akryl/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'ORNO
OROŃSKA'

Absolwentka malarstwa w
Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.
Prace Orońskiej dotychczas związane były głównie z konkretnymi miastami jak
Bytom, Kraków, Sztokholm, Nowy Jork, czy Warszawa. Wynikały z obserwacji ludzi
i konkretnego środowiska. Inspirują ją osoby często zupełnie jej nie znane, ich
emocje i wygląd - oddające klimat konkretnego miejsca i chwili. Czasami maluje
postacie w neutralnych pejzażach (np. łąka), które są jedynie tłem by skupić
się na przekazie pewnych treści, emocji, metaforycznych sytuacji, które
pozwalają się wyżyć- wyrazić przeróżne uczucia: smutek, złość, sarkazm, radość,
miłóść. Obrazy są więc reakcją na świat ten zewnętrzny, powierzchowny,
najbliższe otoczenie, jak i wewnętrzny emocjonalny, duchowy.

Wystawy indywidualne:
2013-Biuro Promocji Bytomia- Bytom
2013-Mitteleuropa – Sztokholm
2012“Vintage Curtains”- Sztokholm

Wystawy Zbiorowe:
2013-Nest Gallery- Genewa
2013-Useum- Londyn
2012- Mitteleuropa- Sztokholm
2011-Muzeum Narodowe Kielce – wystawa pokonkursowa (pierwsza nagroda w
konkursie Adama Korpaka „Aforyzmy rysowane” )