15 kwietnia 2014 godz. 19:00

Dorota Jędrusik (ur. 1981, Sosnowiec)
Współrzędne (81:50), 2013 r.
Cena wylicytowana: 1 200 zł
Współrzędne (81:50), 2013 r.

Cena wylicytowana: 1 200 zł

olej/płótno, 90 x 90 cm
sygnowany p.d.: 'dorota
jędrusik 2013'

2004 – 2010 Akademia
Sztuk Pięknych we Wrocławiu / Wydział Ceramiki i Szkła / Katedra Ceramiki /
kierunek: Wzornictwo, specjalność: Projektowanie Ceramiki / Magister Sztuki
2008 – 2009 Universidad del Pais Vasco / Bilbao / Hiszpania
2003 – 2004 Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi / Wydział Tkaniny i Ubioru
Głównym medium artystki jest ceramika. Tworzy instalacje, performance, rysunek
i malarstwo. Czerpie inspiracje z osiągnięć współczesnej techniki. W swojej
twórczości poszukuje  rozwiązań odwróconych,
pobocznych, niedopowiedzianych, które tworzą prowokującą sytuację bez gotowych
odpowiedzi dla odbiorcy. Ma ambicję tworzenia prac będących stymulatorem /
impulsem, który zachęca do myślenia, pobudza do działania; prac które będą
alternatywą do świata istniejącego. Ważne są dla Jędrusik  wartości artystyczne jak wartości estetyczne.
Bada je i eksperymentuje z nimi.
Prezentowana praca pochodzi z cyklu obrazów „współrzędne geomalarskie”, będąca
rzutem poziomym abstrakcyjnych miejsc z 2012 i 1013 roku.
Wybrane wystawy:
2012 / 2013 wystawa V Międzynarodowego Konkursu Rysunku / Muzeum Architektury /
Wrocław
2012 wystawa pokonkursowa przeglądu młodej sztuki „Untouchable” w ramach
Mediations Biennale / Gallery Store / Poznań
2011 wystawa finałowa 57th Premio Faenza / Międzynarodowe Muzeum Ceramiki /
Faenza / Włochy
2010 / 2011 wystawa poplenerowa 46 Międzynarodowego Sympozjum Ceramiczno-
Rzeźbiarskiego / Muzeum Architektury / Wrocław i Galeria Ceramiki BOK-MCC /
Bolesławiec
2010 wystawa ceramiki i rysunku „60 sekund” podczas festiwalu Miasto Gwiazd /
Żyrardów
2010 wystawa dyplomowa ceramiki i rysunku „60 sekund”/ Browar Mieszczański /
Wrocław