15 kwietnia 2014 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 5 000 zł

Cena wylicytowana: 5 000 zł

olej/płótno, 110 x 80 cm
sygnowany p.d.: 'DENYS'

Ukończył z wyróżnieniem
Akademię Sztuk Pięknych San Alejandro w Hawanie. Następnie podjął studia jako
stypendysta w Institute Superior of Arts (ISA) w Hawanie. Członek Kubańskiego
Narodowego Związku Artystów Plastyków.
W swoim dorobku ma wiele wystaw krajowych jak i międzynarodowych. Dwukrotnie
był uczestnikiem międzynarodowego (X i XI) Biennale w Hawanie, gdzie miał
autorskie wystawy w 2009 i 2012 roku.; m. in.: "Living room of
Southeast" Lyon, Francja, w "Gallery Maison Dauphins" Lyon
Francja, brał udział w projekcie "Urban rumors" Paryż, Francja,
"Contemporary painting" Dominikana, "Shot" IX International
Colloquy of Digital Art, Hawana, Autor wizualizacji w projekcie "Dementia
Praecox No. 20" prezentowanym  na 7
międzynarodowym festiwalu szkół teatralnych "ITself" organizowanym
przez Akademię Teatralną w Warszawie. Jego prace znajdują się w prywatnych
kolekcjach m. in.: w Kanadzie, Francji, USA, Hiszpanii, Dominikanie, Kubie,
Polsce.
W swoich pracach podejmuje przede wszystkim tematykę społeczną dotykając
również problemów politycznych. Artysta oscyluje w sferze szeroko pojętej
sztuki wizualnej m. in.: wizualizacje, murale - jednak jego głównym środkiem
wyrazu pozostaje malarstwo.