15 kwietnia 2014 godz. 19:00

Paweł Słota (ur. 1989, Częstochowa)
Pejzaż miejski I, 2013 r.
Cena wylicytowana: 2 800 zł
Pejzaż miejski I, 2013 r.

Cena wylicytowana: 2 800 zł

olej/płótno, 100 x 140 cm
na odwrociu opisany na
blejtramie: 'P. SŁOTA'

Ukończył ASP w Krakowie
na Wydziale Malarstwa, gdzie w 2013 r. obronił dyplom w pracowni prof. Leszka
Misiaka i zrealizował aneks z rysunku w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej -
Rzepeckiej. Laureat stypendium twórczego i artystycznego prezydenta miasta
Częstochowy w latach 2005, 2006, 2007, 2009, 2012. M.in. Stypendium twórcze
Fundacji "Grazella" im. Anny Marii Siemieńskiej dla wybijających się młodych
twórców. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2012. Pierwsza
Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „3. Triennale Polskiego
Malarstwa Współczesnego – Jesienne Konfrontacje – Rzeszów 2013”. Nagroda
Prezydenta Miasta Legnicy, 23. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych Promocje
2013, Galeria Sztuki w Legnicy, 2013 Grand Prix XI Międzynarodowego Jesiennego
Salonu Sztuki “Homo Quadratus Ostroviensis”, BWA Ostrowiec, 2012. Główna
nagroda ”Biennale Młodych – Sztuki Piękne” w dziedzinie malarstwa, Radomsko
2012. Nominowany do Nagrody Artystycznej Uniwesytetu Artystycznego w Poznaniu
Nowy obraz/Nowej spojrzenie 2013". Wyróżnienie - Ogólnopolska Wystawa
Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych 2013, Gdańsk. Autor kilku wystaw indywidualnych.
Uczestnik wystaw i przeglądów artystycznych w kraju i zagranicą. Prace w
kolekcjach prywatnych. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem.