15 kwietnia 2014 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 1 200 zł

Cena wylicytowana: 1 200 zł

akryl/płótno, 80 x 120 cm
sygnowany p.d.: 'PZ
2014'
na odwrociu opisany:
'PAULINA ZALEWSKA | "OLIMPIA" 2014"

Absolwentka Wydziału
Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Dyplom uzyskała w 2008 r. w pracowni Grafiki
Warsztatowej prof. Krzysztofa Wawrzyniaka. Zajmuje się malarstwem, grafiką i
rysunkiem. W 2006 r. uczestniczyła w warsztatach graficznych w Centrum Grafiki
Artystycznej „Kaus” w Urbino we Włoszech. W 2007 r. otrzymała miesięczne
stypendium w Centrum Grafiki Artystycznej „Kaus” w Urbino we  Włoszech. Uczestniczyła w wystawach
zbiorowych: „Urbino z wiszącego ogrodu" - Galeria Bałucka w Łodzi, 2007
r., „Grafika studentów i pedagogów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi z lat 2003 –
2008" – ASP Katowice, 2008 r., "Urbino - miasto grafiki" -
Ośrodek Propagandy Sztuki w Łodzi, 2008 r., „ASP rocznik 2008 - najlepsze
dyplomy"  - Centralne Muzeum
Włókiennictwa w Łodzi, 2009 r., „Grafika studentów Pracowni Technik
Wklęsłodrukowych z lat 2003-2010" - Galeria Kobro w Łodzi, 2010 r.  We wrześniu 2011 r. otrzymała nominację do
nagrody w „XXIV Międzynarodowe Biennale Małej Formy Graficznej i
Exlibrisu"  w Ostrowie
Wielkopolskim.