15 kwietnia 2014 godz. 19:00

Piotr Urbanek (ur. 1976, Kielce)
Kakofonia katakumby, 2008 r.
Cena wylicytowana: 3 800 zł
Kakofonia katakumby, 2008 r.

Cena wylicytowana: 3 800 zł

olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany p.d.:
'PUrbanek'

Autor uwielbia twórczość
F. Felliniego, inspiruje się wiedzą z pogranicza paleoastronautyki, religii,
metafizyki, w swoich pracach nobilituje sferę sacrum.

Studiował w Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie /2001r - dyplom na wydziale grafiki/ w pracowni wklęsłodruku Prof. S. Wejmana – cykl kolorowych
akwafort pt.: "Mitomania"(cykl parafraz greckich mitów). Obecnie: doktoryzacja  w Instytucie Sztuk Pięknych UJK  w Kielcach - kierunek malarstwo, w pracowni
prof. W. Łuczaja.

Wystawy zbiorowe:
2001 – Pałac Sztuki, Kraków, Polska
2012 -  galeria Echo,
wystawa Targi Sztuki, Kielce, Polska
2012 - „Przedwiośnie” BWA Kielce, Polska
2013 - „Postawy” wystawa doktorantów ISP UJK, galeria XS,
Kielce, Polska
2013 – wystawa doktorantów, OMPiO, Kielce, Polska
2013 - „Przedwiośnie” BWA Kielce, Polska
2014 – Doroczna wystawa twórczości ZPAP Okręgu kieleckiego,
BWA Busko Zdrój, Polska
2014 - „Kapitał sztuki” BWA Kielce
2014 - „Poszukiwanie formy” wystawa ZPAP Okręgu kieleckiego,
Galeria Tycjan, Kielce, Polska
2014 - „Obraz między racjonalnością a ekspresją” wystawa
malarstwa profesorów i doktorantów Instytutu
Sztuk Pięknych UJK Kielce, Rzeszów, Polska

Wystawy indywidualne:
2005 – wystawa rysunków - galeria Baltable, Limerick,
Irlandia
2006 – wystawa grafik - galeria DruchStudio, Trenton, Usa
2009 – wystawa malarstwa i rysunku – BWA Kielce, Polska.

Nagrody:
2012 - Rektora UJK za obraz „Imprint, czyli mocne przeczucie
nieśmiertelności” 35
„Przedwiośnie” BWA, Kielce

2013 - Centrum Jidisz III nagroda za komiks „Czasy Mesjasza”