15 kwietnia 2014 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 3 000 zł

Cena wylicytowana: 3 000 zł

olej/płótno, 90 x 110 cm
na odwrociu opisany:
'SYLWESTER STABRYŁA | "EFEKT MOTYLA" | 90 x 110 cm | olej na płótnie
| 2013 r | [sygnatura]'

Uczestnik wielu wystaw
zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą, zdobywca nagród i wyróżnień
między innymi Grand Prix  „Materia
Medicinalis, Materia Artificialis”. Autor prac
formujących się w obszerniejsze cykle : „Z Historii Łodzi Podwodnej”, „ Duzi
Chłopcy”, „Historie Kuchenne”. W
aspekcie portretu psychologicznego w jego malarstwie wielkie tematy
kryją się w prostych  motywach
zaczerpniętych  z codziennego życia.
Obrazy artysty pojawiają się na aukcjach takich jak np. Dom Aukcyjny Christie’s
w Londynie. Mieszka i pracuje w Sanoku, gdzie wraz z Janem Szczepanem Szczepkowskim
prowadzi pracownie o nazwie „Śluza”.