mBank. Aukcja kolekcji (wyniki)
25 czerwca 2020 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 85 000 zł

Cena wylicytowana: 85 000 zł

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Tarasin 89'
opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN 89|ZAPISY'
ID: 85386
„Większość rysunków i zanotowanych pomysłów, które udało mi się zebrać, dotyczy bardzo bliskich sobie spraw. (…) "Rysowanie ruchliwych, niekończących się układów o zmiennym rytmie i nasyceniu, ułożonych w monotonne szeregi, czasem zanikające lub zagęszczające się do granic zagubienia własnego rytmu, katastrofalnego układu zaniku, sprawia mi czysto zmysłową przyjemność, jaką daje np. malowanie pejzażu z natury lub wystukiwanie nieskomplikowanego rytmu na jakimś perkusyjnym instrumencie”.

JAN TARASIN