Aukcja Dzieł Sztuki z Kolekcji Fundacji Signum (wyniki)
1 grudnia 2011 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 22 000 zł

Cena wylicytowana: 22 000 zł

olej/płótno, 81,5 x 61,5 cm
sygnowany p. g.: 'Aberdam'

WYSTAWIANY: Wybitni artyści żydowscy, z kolekcji Davida Malka i Fundacji Signum, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Łódź 2004

LITERATURA: L. Skompska (red.), Wybitni artyści żydowscy, z kolekcji Davida Malka i Fundacji Signum, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Łódź 2004, poz. kat. 5, s. 106 i 146 (il.)

Stylistycznie Autoportret jest głęboko osadzony w nurcie ekspresjonizmu.  Zdeformowana postać artysty ukazana została prawdopodobnie we wnętrzu pracowni. W tle widać zeszkicowane płótna, a sam portretowany siedząc w fotelu, trzyma w dłoni atrybut artysty. Obraz jest wyrazem uczuć i emocji artysty, wyrażanych mocnymi pociągnięciami pędzla, zamaszyście kładzionymi warstwami farby.

ESTYMACJA: 8 000 - 12 000 zł