17 Aukcja Młodej Sztuki (wyniki)
13 września 2012 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 3 800 zł

Cena wylicytowana: 3 800 zł

akryl/płótno, 110 x 110 cm
sygnowany p.d.: 'LISTWAN'na odwrociu opisany: 'Robert Listwan | "Super Yellow" | 2012 | akryl na płótnie | 110/110'Studiował Malarstwo i Grafikę w ASP w Gdańsku. W 1993 otrzymał stypendium krajowe, a w 1994 stypendium artystyczne we Francji. Zdobył 3 wyróżnienia na Biennale Sztuki w kraju. Artysta, obok malarstwa, zajmuje się scenografią teatralną, plakatem i animacją, co sprawia wyprodukowanie w 2000 r. adaptacji animowanej na podstawie „Rękopisu znalezionego w Saragossie” Jerzego Hasa, za którą otrzymuje nagrodę. W tym samym czasie powstaje nowy cykl obrazów inspirowanych sztuką naiwną, południowoamerykańską i przede wszystkim meksykańską. W pracowni artysty powstaje obraz „Idol”, który trafia do grona najciekawszych obrazów roku 2002 według „Art & Biznes”. Równolegle z malarstwem, Listwan uprawia ilustrację - w 2010  powstaje najnowsze wydanie Bajek Ignacego Krasickiego z rysunkami artysty. Rok 2011 rozpoczyna II nagrodą na VII Olsztyńskim Biennale Sztuki za obraz „Warsztaty z umierania” oraz medalem „Najlepszy z Najlepszych” przyznawanym przez Marszałka Województwa za szczególne zasługi w promowaniu regionu w kraju i za granicą w dziedzinie sztuki w roku 2010. Wystawy indywidualne i grupowe – Polska, Litwa, Niemcy, Dania, Francja, Hiszpania, Szwecja.