17 Aukcja Młodej Sztuki (wyniki)
13 września 2012 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 1 100 zł

Cena wylicytowana: 1 100 zł

akryl/płótno, 60 x 120 cm
sygnowany p.d.: 'MŻDŻ'na odwrociu opisany na blejtramie: 'JAN MOŻDŻYŃSKI MELANCHOLIA 2012'
Obiecujący malarz nowego
pokolenia, którego prace cieszą się coraz większym uznaniem kolekcjonerów i
ekspertów rynku sztuki. Jego obrazy charakteryzują mocne kolory i śmiałe pozy
przedstawianych postaci. Trendsetter, wielbiciel mody i boksu. Inspirują go
kobiety, amerykański komiks i luksusowe przedmioty. Warsztat malarski
doskonalił w klasie plastycznej w liceum im. Jana III Sobieskiego w Warszawie,
w Fundacji Foksal Teresy Starzec oraz pod okiem malarki Mańki Dowling. Współtwórca
grupy artystycznej MOPSY. Ważniejsze wystawy: wystawa zbiorowa, Galeria Klimy
Bocheńskiej, Warszawa 2011; I wystawa grupy artystycznej MOPSY, kompleks
Warszawianka, Warszawa 2011; wystawa zbiorowa w ramach Świątecznych Targów
Sztuki, Galeria MiTo, Warszawa 2011/2012; II wystawa grupy artystycznej MOPSY,
kompleks Warszawianka, Warszawa 2012.