165 Aukcja Dzieł Sztuki (wyniki)
18 marca 2010 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 19 000 zł

Cena wylicytowana: 19 000 zł

akwarela, kredka/papier, 68 x 47 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: 'Natan Szpiegel | 1932'

BIOGRAM: Uczył się malarstwa w Rzymie w szkole prowadzonej przez
niemieckiego malarza Greinera. Od ok. 1923 r. mieszkał w
Berlinie i Dreźnie, później wyjechał do Paryża, Wenecji
i Londynu, gdzie przebywał w latach 1929 - 31. Działał
aktywnie w środowisku artystów łódzkich, gdzie wystawiał
od 1918 r., m.in. z członkami grupy Jung Idysz; należał
do ugrupowanie Grupa Łodzian. W 1930 r. pokazał swoje
obrazy w Londynie, a w 1934 r. miał wystawę indywidualną
w krakowskim TPSP, wystawiał też w Warszawie i Lwowie.
Należał do łódzkiej grupy "Start", był członkiem Związku
Polskich Artystów Plastyków.