165 Aukcja Dzieł Sztuki

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym:
Zobacz PDF
Najdrożej wylicytowano „Scenę alegoryczną” Jacka Malczewskiego – za 115 000 zł. Najwięcej emocji wzbudziło z kolei płótno mało znanego malarza Mikołaja Iwasiuka – przelicytowano je niemal sześciokrotnie.
Nabywca okazałego oleju Jacka Malczewskiego powinien być zadowolony z zakupu - wylicytowana cena jest okazyjna jak na tak dobre dzieło mistrza. Bardzo duże zainteresowanie wzbudził klasyczny pejzaż Juliana Fałata, „Zima w Polesiu” została wylicytowana za 66 000 zł (cena wywoławcza 38 000 zł). Nabywca tego malowniczego dzieła w przyjaznym dla wnętrz formacie z pewnością będzie zadowolony z zakupu. Uwagę zgromadzonych wzbudziła również „Ślizgawka” Włodzimierza Bartoszewicza. Licytacja i sprzedaż pracy tego artysty, bardzo rzadkiego na polskim rynku sztuki, pokazuje zwiększające się zaangażowanie kolekcjonerów w sztukę lat 30. XX w. Obraz wylicytowano do 26 000 zł, z wywoławczych 18 000 zł. „Łódź na rzece” Meli Muter została wystawiona z niską ceną wywoławczą co spowodowało ciekawą licytację – cena 32 000 zł, również nie jest to wysoka cena jak na obraz tej artystki.
Nieoczekiwanym przebojem aukcji okazał się „Odjazd” Mikołaja Iwasiuka – dzieło wylicytowano niemal sześciokrotnie powyżej ceny wywoławczej. Na tak emocjonującą licytację z pewnością wpływ miały ukraińskie pochodzenie artysty oraz motyw przewodni znany z obrazów Józefa Brandta. Widać, że taka tematyka spodobała się zgromadzonym również w innym wykonaniu.
Zobacz PDF

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (36)

Kazimierz Stabrowski
"AKT - JUTRZENKA", PO 1902 R.
pastel/papier, 63 x 44,5 cm
Cena wylicytowana: 21 000 zł
Alfons Karpiński
"PORTRET JANE", 1909 R.
kredka, ołówek/papier, 54 x 54 cm
Cena wylicytowana: 11 000 zł
Zygmunt Józef Menkes
BUKIET KWIATÓW W WAZONIE
akwarela/papier, 59 x 44,5 cm
Cena wylicytowana: 16 000 zł
Zofia Stryjeńska
PRZY STUDNI
gwasz/papier, 71 x 99,5 cm
Cena wylicytowana: 40 000 zł
Stanisław Ignacy (Witkacy) Witkiewicz
"POCHÓD KALEK Z BITWY POD GRANDE FONTASQUE", 1925 R.
atrament, tusz/papier, 17 x 21 cm (w świetle passe - partout)
Cena wylicytowana: 17 000 zł
Włodzimierz Tetmajer
ULE PRZED CHATĄ
olej/deska, 18 x 25 cm
Cena wylicytowana: 13 000 zł
Julian Fałat
ZIMA NA POLESIU
olej/sklejka, 30 x 74 cm
Cena wylicytowana: 66 000 zł
Marcin Kitz
KOBIETA PRZED CHATĄ
olej/płótno, naklejone na tekturę, 34 x 44,8 cm
Cena wylicytowana: 15 000 zł
Włodzimierz Bartoszewicz
"ŚLIZGAWKA"
olej/sklejka, 62 x 67 cm
Cena wylicytowana: 26 000 zł
Tamara Łempicka
AKT, 1931 R.
ołówek/papier, 30 x 20 cm
Cena wylicytowana: 80 000 zł
Natan Spiegiel (Szpigiel, Szpiegiel)
WNĘTRZE SYNAGOGI, 1932 R.
akwarela, kredka/papier, 68 x 47 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 19 000 zł
Stanisław BOHUSZ - SIESTRZEŃCEWICZ
NA TARGU
43 x 60 cm (w świetle passe - partout)
Cena wylicytowana: 6 000 zł
Włodzimierz Terlikowski
DRZEWA, 1937 R.
olej/płótno, 56 x 38,5 cm
Cena wylicytowana: 13 500 zł
Feliks Michał Wygrzywalski
ARABOWIE NA PUSTYNI
olej/płótno, 53 x 80 cm
Cena wylicytowana: 14 000 zł
Jacek Malczewski
SCENA ALEGORYCZNA, 1910 R.
olej/płótno, 124 x 75 cm
Cena wylicytowana: 115 000 zł
Erno Erb
KWIATY
akwarela/papier, 24 x 33 cm (w świetle passe - partout)
Cena wylicytowana: 6 500 zł
Wojciech Kossak
SZARŻA POD ROKITNĄ, 1935 R.
olej/płótno, dublowane, 81,5 x 117 cm
Cena wylicytowana: 38 000 zł
47
Mela Muter
ŁÓDŹ NA RZECE
olej/płyta, 36 x 46,5 cm
Cena wylicytowana: 32 000 zł
48
Jakub Zucker
PORT W CONCARNEAU W BRETANII
olej/płótno, 34 x 41 cm
Cena wylicytowana: 26 000 zł
51
Franciszek Jurjewicz
"PEJZAŻ NR I", 1910 R.
olej/tektura, 31,5 x 47 cm
Cena wylicytowana: 2 500 zł
55
Erno Erb
LWOWSKIE PRZEKUPKI
olej/tektura, 24,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 11 000 zł
59
Maria Płonowska
"PEJZAŻ II", OK. 1913 R.
olej/płótno, naklejone na tekturę, 40 x 50 cm
Cena wylicytowana: 2 400 zł
69
Rajmund Kanelba (Kanelbaum)
PORTRET DZIEWCZYNY
akwarela/papier, naklejony na tekturę, 72 x 54 cm
Cena wylicytowana: 9 000 zł
74
Bogdan Bartłomiej Nowakowski
WIOSENNA IDYLLA
akwarela, ołówek/papier, 47 x 135 cm (w świetle passe - partout)
Cena wylicytowana: 6 000 zł
75
Adolf Feder
KLAUN
akwarela, gwasz/papier, 45 x 28,5 cm (w świetle passe - partout)
Cena wylicytowana: 5 500 zł
77
Konrad KURZWELLY - MÜLLER
ZIMOWY LAS
olej/płótno, 37 x 49,5 cm
Cena wylicytowana: 5 200 zł
78
Auguste Henri Musin
ŁODZIE
olej/płótno, dublowane, 81 x 66 cm
Cena wylicytowana: 11 000 zł
79
Tadeusz Rybkowski
PRZY UPOLOWANYM NIEDŹWIEDZIU
olej/płótno, dublowane, 36 x 47 cm
Cena wylicytowana: 10 000 zł
80
Mikołaj Iwasiuk
ODJAZD, 1925 R. (wg obrazu Józefa Brandta)
olej/płótno, 43 x 58 cm
Cena wylicytowana: 36 000 zł