162 Aukcja Dzieł Sztuki

Oferta 162 Aukcji Dzieł Sztuki to obszerny zestaw tradycyjnych prac autorstwa rodziny Kossaków. Licytowana była także grupa prac kobiet-malarek, pod młotek poszły m.in. dzieła Olgi Boznańskiej, Meli Muter, Alicji Halickiej, Hanny Rudzkiej-Cybisowej, Bronisławy Rychter-Janowskiej czy Marii Ritter.
Miłośnicy twórczości tradycyjnej, patriotycznej i historycznej mogli wybierać spośród dwunastu dzieł Wojciecha, Juliusza i Jerzego Kossaków. Obrazy pędzla rodziny Kossaków wiszą w wielu polskich domach, niekiedy są uważane wręcz za obowiązkowy element wystroju wnętrza i nieustannie cieszą się powodzeniem wśród kolekcjonerów i miłośników dzieł sztuki.
Wśród niemal 100 wystawionych obiektów znalazły się też wybitne prace artystów młodopolskich, m.in. Jacka Malczewskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Leona Wyczółkowskiego i Kazimierza Stabrowskiego. Najdroższym obiektem był „Autoportret z modelami” Jacka Malczewskiego, wylicytowany za 180 000 zł. Nowego właściciela znalazł również „Portret kobiety w kapeluszu” autorstwa Olgi Boznańskiej, pastel Stanisława Wyspiańskiego oraz dziecięce portrety Rajmunda Kanelby.

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (45)

Stanisław Noakowski
Wejście na Skałkę
akwarela/papier, 24 x 16 cm
Cena wylicytowana: 5 000 zł
Jacek Malczewski
Dworek
akwarela/papier, 13 x 20,5 cm
Cena wylicytowana: 9 000 zł
Stanisław Wyspiański
Bratek, 1893 r.
pastel/papier, 24,5 x 19 cm (w świetle passepartout)
Cena wylicytowana: 27 000 zł
Wojciech Kossak
Polowanie na lisa, 1896 r.
olej/deska, 26,5 x 35 cm
Cena wylicytowana: 25 000 zł
Roman Kazimierz Kochanowski
Pejzaż o zmierzchu
olej/tektura, 22 x 26 cm
Cena wylicytowana: 14 500 zł
Wlastimil Hofman
Rudowłosa i Anioł
olej/tektura, 68 x 100 cm
Cena wylicytowana: 40 000 zł
Wojciech Weiss
Dom w ogrodzie
olej/płótno, 50 x 64,5 cm
Cena wylicytowana: 20 000 zł
Jan Rosen
Jeździec na białym koniu, 1883 r.
olej/deska, 17 x 21 cm (owal)
Cena wylicytowana: 20 000 zł
Jerzy Kossak
Wizja Napoleona, 1928 r.
olej/płótno, 95 x 143 cm
Cena wylicytowana: 45 000 zł
Rajmund Kanelba (Kanelbaum)
Dziewczynka
olej/płótno, 29 x 21,5 cm
Cena wylicytowana: 12 000 zł
Rajmund Kanelba (Kanelbaum)
Zamyślona dziewczynka
olej/płótno, 29 x 23 cm
Cena wylicytowana: 16 000 zł
Antoni Trzeszczkowski
Natarcie husarii
akwarela/tektura, 52 x 69 cm
Cena wylicytowana: 14 500 zł
Jacek Malczewski
Autoportret z modelami, 1905 r.
olej/płótno, 100 x 70,5 cm
Cena wylicytowana: 180 000 zł
Jerzy Kossak
Pojmany bolszewik
olej/tektura, 51 x 42 cm
Cena wylicytowana: 15 000 zł
Stanisław Podgórski
Pejzaż letni
olej/płótno, 72 x 80 cm
Cena wylicytowana: 7 500 zł
Jakub Zucker
Scena z Croton II, 1930 r.
olej/płótno, 56 x 66 cm
Cena wylicytowana: 2 000 zł
Rajmund Kanelba (Kanelbaum)
Chłopiec z procą
olej/tektura, 40,5 x 30 cm
Cena wylicytowana: 28 000 zł
Apoloniusz Kędzierski
Dzieci przy ognisku, 1893 r.
akwarela/papier, 10,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 9 500 zł
Jacek Malczewski
Nocni wędrowcy
gwasz/papier, akwarela/papier, 19 x 29 cm
Cena wylicytowana: 21 000 zł
Erno Erb
Lwowskie przekupki
olej/tektura, 34 x 50 cm
Cena wylicytowana: 21 000 zł
Michał Gorstkin Wywiórski
Czerwony dach za skałami
olej/płótno, 32 x 60 cm
Cena wylicytowana: 15 000 zł
Czesław Wasilewski
Nocna podróż
olej/płótno, 46 x 74 cm
Cena wylicytowana: 12 000 zł
Karol Wierusz Kowalski
Wilk na czatach
olej/płótno, 78 x 63 cm
Cena wylicytowana: 15 000 zł
malarz nierozpoznany
św. Florian
olej/płótno, 43 x 21 cm
Cena wylicytowana: 6 000 zł
Jan Cybis
Pejzaż z Krzemieńca, 1940 r.
akwarela/papier, 36 x 50 cm (w świetle passepartout)
Cena wylicytowana: 7 500 zł
50
Mela Muter
Pejzaż z mostem na Renie, ok. 1940 r.
olej/płótno, 38,1 x 45,7 cm
Cena wylicytowana: 60 000 zł
55
Natan Grunsweigh (Grunsweig)
Motyw miejski, 1924 r.
olej/płótno, 54 x 65 cm
Cena wylicytowana: 18 000 zł