15 Aukcja Młodej Sztuki (wyniki)
19 czerwca 2012 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 1 700 zł
86

Cena wylicytowana: 1 700 zł

akryl/płótno, 70 x 50 cm
sygnowany
l.d.: 'LISTWAN'
na odwrociu
opisany: 'Robert | Listwan | 2010 | "AURORA" | akryl na płótnie |
70/50'

Studiował
Malarstwo i Grafikę w ASP w Gdańsku. W 1993 otrzymał stypendium krajowe, a w
1994 stypendium artystyczne we Francji. Zdobył 3 wyróżnienia na Biennale Sztuki
w kraju. Artysta, obok malarstwa, zajmuje się scenografią teatralną, plakatem i
animacją, co sprawia wyprodukowanie w 2000 r. adaptacji animowanej na podstawie
„Rękopisu znalezionego w Saragossie” Jerzego Hasa, za którą otrzymuje nagrodę.
W tym samym czasie powstaje nowy cykl obrazów inspirowanych sztuką naiwną,
południowoamerykańską i przede wszystkim meksykańską. W pracowni artysty
powstaje obraz „Idol”, który trafia do grona najciekawszych obrazów roku 2002
według „Art & Biznes”. Równolegle z malarstwem, Listwan uprawia ilustrację
- w 2010  powstaje najnowsze wydanie Bajek Ignacego Krasickiego z
rysunkami artysty. Rok 2011 rozpoczyna II nagrodą na VII Olsztyńskim Biennale
Sztuki za obraz „Warsztaty z umierania” oraz medalem „Najlepszy z Najlepszych”
przyznawanym przez Marszałka Województwa za szczególne zasługi w promowaniu
regionu w kraju i za granicą w dziedzinie sztuki w roku 2010. Wystawy
indywidualne i grupowe – Polska, Litwa, Niemcy, Dania, Francja, Hiszpania,
Szwecja.