15 Aukcja Młodej Sztuki (wyniki)
19 czerwca 2012 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 3 000 zł

Cena wylicytowana: 3 000 zł

olej/płótno, 81 x 100 cm
na odwrociu
opisany: 'GOSSIA | ZIELASKOWSKA | 2007-2008 | IV MAL. | "Aspiracje" '

Absolwentka
Malarstwa poznańskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. T.
Siwińskiego uzyskała w 2009 r. Równolegle studiowała fotografię na macierzystej
uczelni (2005-2009). Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
(2008/09). Od 2009 r. współpracuje z warszawską Galerią Fibak, a od 2010 r. z
Galerią Re:Art Klementyny Bocheńskiej oraz z ABC Gallery w Poznaniu. W tym
samym roku zajęła 20. miejsce w rankingu młodych polskich artystów KOMPAS
SZTUKI (2010). Brała udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą
oraz miała wystawy indywidualne, m.in.: „Sen z butelki po oranżadzie”, Galeria
Bekos, Poznań (2008); „ Myśli uchwycone”, Stary Browar, Poznań (2008) czy
„Kobieca intuicja”, Galeria Fibak, Warszawa (2010).