132 Aukcja Dzieł Sztuki (wyniki)
25 marca 2004 godz. 19:00

Paryż, około 1870 r.
Cena wylicytowana: 8 000 zł
94
Paryż, około 1870 r.

Cena wylicytowana: 8 000 zł

brąz, złocony, wysokość: 49 cm, szerokość: 35,5 cm, głębokość: 21 cm
sygnatura na tarczy: "F. Barbedienne, Paris Bard Poissoniere 30"; zegar w obudowie z brązu złoconego, ozdobiony bogatą dekorają roślinną w formie girland wawrzynu oraz wstęg; zwieńczony wazą po bokach której spływają sploty roślinne; tarcza okrągła (ze śladami drobnych ubytków emalii na obrzeżu i zarysowań), z cyframi rzymskimi i arabskimi, wyposażona w dwie ażurowe wskazówki (godzinową i minutową); mechanizm sprawny w dobrym stanie, z napędem sprężynowym, system bicia paryski