132 Aukcja Dzieł Sztuki (wyniki)
25 marca 2004 godz. 19:00

Ikona
Madonna z Dzieciątkiem, XIX w.
Cena wylicytowana: 64 000 zł
88
Ikona

Cena wylicytowana: 64 000 zł

olej/płótno, naklejone na deskę, 71 x 58 cm
Według Rafaela Santi "Madonna della Seggiola"; srebrna ryza repusowana z złocona ogniowo z 1891 r wykonana w Moskwie przez Iwana Pietrowicza Chlebnikowa, srebro pr. 84, waga ryzy: 2 240 g; na koszulce wybite są znaki złotnika Iwana Pietrowicz Chlebnikowa działającego w Moskwie na carskim dworze w 2 połowie XIX w.; I.P. Chlebnikow pochodził ze znanej rodziny złotników. Od 1870/1871 roku prowadził w Moskwie firmę zatrudniającą ok. 200 osób i zajmującą się wyrobem sreber dla cara, magnatów dworskich a także za granice kraju.