132 Aukcja Dzieł Sztuki (wyniki)
25 marca 2004 godz. 19:00

Londyn
Cena wylicytowana: 9 100 zł
93
Londyn

Cena wylicytowana: 9 100 zł

brąz, złocony, wysokość: 43 cm, szerokość: 35,5 cm, głębokość: 21 cm
sygnatura na tarczy: "Martinel, Londyn"; zegar w obudowie z brązu złoconego wsparty na płycie z białego marmuru. Pełnoplastyczna dekoracja rzeźbiarska, przedstawiającą Zeusa obsypującego złotem Danae, postaciom towarzyszą trzy amorki. Tarcza okrągła (ze śladami drobnych spękań i odprysków emalii) z cyframi rzymskimi i arabskimi.Mechanizm sprawny w dobrym stanie, z napędem sprężynowym, wychwytem kotwicznym i wahadłem zawieszonym na nitce, system bicia godzinny i półgodzinny