DESA Living

Miejsce wystawy:
Termin i miejsce aukcji:
Kod aukcji:
Departament:
Szanowni Państwo,
W Państwa ręce oddajemy katalog aukcyjny nowego projektu Domu Aukcyjnego DESA Unicum. Pod tytułem DESA Living kryć się będą aukcje dla ludzi pragnących mieszkać w wyjątkowo urządzonych wnętrzach. Poprzez cykliczność tych aukcji, pragniemy przywrócić należne miejsce rzemiosłu artystycznemu i pomóc kreować niepowtarzalne przestrzenie mieszkalne, na które będzie mógł sobie każdy pozwolić. Kontrastowanie nowoczesnej architektury z antykami, przedmiotami z historią, z obiektami o randze muzealnej, tak projektuje się mieszkania z duszą. Naszą misją jest zaszczepienie mody na dawne przedmioty, popularyzacja sztuki użytkowej i wyrobów rzemieślniczych. Nie zapominajmy, że obiekty, którymi się otaczamy mają wpływ na nasze życie. Mamy nadzieję, że aukcje i prezentowane w katalogu obiekty przyciągną uwagę nie tylko dekoratorów wnętrz czy miłośników stylowych artefaktów, ale również osób poszukujących niebanalnych dodatków do swoich mieszkań. Aukcje DESA Living to opcja dla osób ceniących zarówno klasykę, jak i niepowtarzalny design. W ofercie aukcyjnej znajdą Państwo zawsze ciekawe i oryginalne obiekty dekoracyjne, meble, porcelanę, szkła, srebra i platery.
Desa Living to także aukcje tematyczne. Odsłoną pierwszej z nich jest "Czerwony Październik” Aukcja obiektów z okresu PRL. W niniejszym katalogu znajdą Państwo szeroki wybór malarstwa rosyjskiego z okresu realizmu socjalistycznego. Są to dzieła o charakterze narodowym, z których emanują patetyczne treści podporządkowane radzieckiej polityce i propagandzie: od budowy dróg, elektryfikacji wsi poprzez zjazdy partii, Wojnę Ojczyźnianą po portrety Lenina i Stalina. Wielkość i rozmach dzieł służyć miały „pokojowi na całym świecie” ukazując życie, pracę, naukę młodzieży w walce o lepsze jutro. Większość obrazów pochodzi z prywatnej kolekcji, która powstawała we Francji w latach 80. XX w. Prezentowane prace w 2007 roku można było podziwiać na wystawie „Socrealizm – sztuka manipulacji” w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, obok dzieł ze zbiorów Muzeum w Kozłówce. Dziś mają Państwo szansę nabyć je na aukcji.
Druga część katalogu skierowane jest do wielbicieli kultowych przedmiotów z okresu PRL. Design, wzornictwo tamtych lat, wciąż fascynuje. Praktyczność, trwałość i bezpretensjonalna prostota powodują, że wciąż wracamy do tych oryginalnych projektów. Lata 50. i 60. to najlepszy czas w polskim designie - szkła Zbigniewa Horbowego czy Jana Drosta, ceramika wytwórni w Ćmielowie, Chodzieży, Mirostowicach, Włocławku i Pruszkowie wnosiły w ciasne mieszkania powiew zachodniej nowoczesności i kolory zabarwiające szarą codzienność.  Prężnie rozwijała się też szkoła polskiego plakatu – Aleksander Kobzdej, Wiktor Górka, Gabriel Rechowicz, Juliusz Krajewski to tylko kilka nazwisk z naszej oferty. Prezentowane obiekty są sentymentalną podróżą w czasy pustych półek i kartek na żywność, meblościanki i adaptera Bambino. Tamten czas został uwieczniony na proponowanych przez nas fotografiach, które ukazywałysię w znanym wszystkim tygodniu „Świat”. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i wywiadem z gościem wydania – Michałem Wójcikiem – historykiem, pisarzem.
Redaktorki katalogu,
        Karolina Łuźniak- Marchlewska i Magdalena Kuś

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji ()

Autor
Typ obiektu
Technika
Sortowanie