Aukcja Sztuki Dawnej

Termin i miejsce aukcji:
Kod aukcji:
Departament:
Na grudniowej Aukcji Sztuki Dawnej w DESIE Unicum kolekcjonerzy będą mogli licytować między innymi magnetyczną „Dziewczynę z Marsylii”, obraz Mojżesza Kislinga, jednego z najważniejszych artystów École de Paris. Nazywany „księciem Montparnasse’u” malarz w okresie międzywojennym dał się poznać jako twórca melancholijnych, niezwykle emocjonalnych wizerunków kobiet. Prezentowany obraz jest jednym z najwybitniejszych przykładów jego późnej twórczości. 
Wielką atrakcją aukcji jest również wczesna praca wybitnego polskiego akademika Józefa Simmlera. Prace artysty pojawiają się na rynku niezwykle rzadko. Aż połowa znanych prac Simmlera została zniszczona w czasie drugiej wojny światowej, wiele kompozycji znajduje się w zbiorach muzealnych. Pojawienie się na rynku „Portretu Józefy Sługockiej” niewątpliwie zelektryzuje kolekcjonerów interesujących się XIX-stowiecznym malarstwem. Okazja do nabycia jego prac może bowiem powtórzyć się nieprędko. 
Ciekawymi pozycjami są także dwie prace Władysława Ślewińskiego - pejzaż powstały w czasie pobytu artysty na Podhalu oraz syntetyczny pejzaż z Bretanii.

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji ()

Autor
Typ obiektu
Technika
Sortowanie