171 Aukcja Dzieł Sztuki

Termin i miejsce aukcji:
13 października 2011 godz. 19:00

WARSZAWA

Departament:
Sztuka Dawna
Wydarzeniem aukcji było wybitne dzieło Józefa Mehoffera "Porter Laszczki". W ofercie znalazły się również: olejny „Pejzaż z południa Francji” Henryka Haydena z 1942 roku czy piękny i tajemniczy „Portret kobiety” autorstwa Jacka Malczewskiego z 1901 roku (cena wywoławcza 15 000 zł). W gronie niewątpliwych okazji znalazł się też namalowany olejno na tekturze „Przed balem” Rajmunda Kanelby oraz obraz „W polu” Wojciecha Kossaka, przedstawiający typową dla artysty scenę z pędzącym ułanem.
Bardzo rzadko pojawiają się na aukcjach prace olejne Leona Chwistka. Zazwyczaj mamy do czynienia z jego rysunkami, czasem akwarelami. Na październikowej aukcji wystawiony został „Portret Kazimierza Kumanieckiego” z 1927 r. Portret namalowany w technice olejnej przez współtwórcę formizmu to przykład najlepszej sztuki polskiego dwudziestolecia.
Na aukcji oferowany był także duży wybór dekoracyjnych obrazów Alfonsa Karpińskiego, Feliksa Michała Wygrzywalskiego, Zofii Stryjeńskiej czy Wojciecha Weissa. Warto było zwrócić uwagę na przejmującą i pełną wyrazu wczesną pracę Wlastimila Hofmana „Spowiedź” z 1918 roku.

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji ()

Autor
Typ obiektu
Technika
Sortowanie