169 Aukcja Dzieł Sztuki

169 Aukcja Dzieł Sztuki była okazją do nabycia dzieł polskich klasyków, m. in. Juliusza Kossaka, którego akwarela „Tomasz Łubieński pod Wagram w 1809 r.” została wylicytowana za 140 000 zł, czy Jacka Malczewskiego – wiele emocji wzbudził dwustronny rysunek tego artysty będący szkicami kompozycyjnymi z pieczęcią „Ze zbiorów Marji Malczewskiej”. Duża wartość kolekcjonerska obiektu sprawiła, że został przebity z 2 500 na 4 200 zł. Nabywcy chętnie licytowali też wysokiej klasy rzemiosło artystyczne: srebrne XIX-wieczne judaikum - futerał na Księgę Estery - czy secesyjne szklane wazony Emila Gallé.

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (38)

Zofia Stryjeńska - ROZNIECANIE OGNISKA - ZALOTY
Zofia Stryjeńska
ROZNIECANIE OGNISKA - ZALOTY
gwasz/papier, 72 x 57 cm (w świetle passe - partout)
Cena wylicytowana: 35 000 zł
Jan Stanisławski - POLANA
Jan Stanisławski
POLANA
olej/deska, 12,7 x 21 cm
Cena wylicytowana: 45 000 zł
Alicja Hohermann - DZIEWCZYNKA Z KRÓLIKIEM, 1936 R.
Alicja Hohermann
DZIEWCZYNKA Z KRÓLIKIEM, 1936 R.
gwasz/papier, 32 x 24,6 cm
Cena wylicytowana: 15 000 zł
Alfred WIERUSZ KOWALSKI - PRZED KARCZMĄ
Alfred WIERUSZ KOWALSKI
PRZED KARCZMĄ
olej/płótno, 100 x 70 cm
Cena wylicytowana: 75 000 zł
Juliusz Kossak - "TOMASZ ŁUBIEŃSKI POD WAGRAM W 1809", 1867 R.
Juliusz Kossak
"TOMASZ ŁUBIEŃSKI POD WAGRAM W 1809", 1867 R.
akwarela, gwasz/papier, 53 x 86 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 140 000 zł
Franz Roubaud - CZERKIES CHORĄŻY
Franz Roubaud
CZERKIES CHORĄŻY
olej/deska, 35 x 19,5 cm
Cena wylicytowana: 30 000 zł
Feliks Michał Wygrzywalski - RYBACY CIĄGNĄCY SIEĆ
Feliks Michał Wygrzywalski
RYBACY CIĄGNĄCY SIEĆ
olej/płótno, 54,5 x 75 cm
Cena wylicytowana: 22 000 zł
Stefan Norblin - PORTRET FRYDERYKA CHOPINA
Stefan Norblin
PORTRET FRYDERYKA CHOPINA
olej/płótno, 36 x 35 cm
Cena wylicytowana: 5 000 zł
Teodor Axentowicz - PORTRET DAMY
Teodor Axentowicz
PORTRET DAMY
pastel/papier, 102 x 67 cm
Cena wylicytowana: 48 000 zł
Zygmunt Landau - RYBY
Zygmunt Landau
RYBY
olej/sklejka, 65 x 50 cm
Cena wylicytowana: 17 000 zł
Władysław Ślewiński - DWÓR W DOMANIEWICACH, OKOŁO 1905 R.
Władysław Ślewiński
DWÓR W DOMANIEWICACH, OKOŁO 1905 R.
olej/płótno, dublowane, 54 x 64 cm
Cena wylicytowana: 57 000 zł
Wojciech Weiss - OCZEKIWANIE (PEJZAŻ I), OKOŁO 1921 R.
Wojciech Weiss
OCZEKIWANIE (PEJZAŻ I), OKOŁO 1921 R.
olej/płótno, dublowane, 94 x 80 cm
Cena wylicytowana: 48 000 zł
Maria Melania Mutermilch / Mela Muter - olej/sklejka, 65 x 53,5 cm
Maria Melania Mutermilch / Mela Muter
olej/sklejka, 65 x 53,5 cm
RODAN Z WIDOKIEM ZAMKU W AVIGNONIE, LATA 40 - TE XX W.
Cena wylicytowana: 55 000 zł
Maria Melania Mutermilch / Mela Muter - PORTRET KOBIETY
PORTRET KOBIETY
olej/płótno, 56 x 43 cm
Cena wylicytowana: 75 000 zł
Zygmunt Józef Menkes - "ŚWIETLISTY PORANEK"
Zygmunt Józef Menkes
"ŚWIETLISTY PORANEK"
olej/płótno, 42 x 51 cm
Cena wylicytowana: 36 000 zł
Janina BOBIŃSKA - PASZKOWSKA - WIDOK KAZIMIERZA
Janina BOBIŃSKA - PASZKOWSKA
WIDOK KAZIMIERZA
olej/płótno, 40 x 55 cm
Cena wylicytowana: 2 600 zł
Czesław Wasilewski - SANNA
Czesław Wasilewski
SANNA
olej/płótno, 49 x 70 cm
Cena wylicytowana: 34 000 zł
Franciszek Jurjewicz - NA PASTWISKU, 1910 R.
Franciszek Jurjewicz
NA PASTWISKU, 1910 R.
olej/płótno, 50 x 74 cm
Cena wylicytowana: 5 500 zł
Bolesław Buyko (Bujko) - NA SKRAJU WSI
44
Bolesław Buyko (Bujko)
NA SKRAJU WSI
olej/płótno, 62,5 x 84 cm
Cena wylicytowana: 8 500 zł
Jacek Malczewski - WILLA W OGRODZIE
Jacek Malczewski
WILLA W OGRODZIE
akwarela/papier, 21,5 x 30 cm
Cena wylicytowana: 17 000 zł
Władysław Chmieliński - WIDOK NA PAŁAC STASZICA
47
Władysław Chmieliński
WIDOK NA PAŁAC STASZICA
akwarela, gwasz, tusz/papier, 17 x 24 cm
Cena wylicytowana: 3 000 zł
Władysław Chmieliński - KATEDRA WARSZAWSKA
48
Władysław Chmieliński
KATEDRA WARSZAWSKA
akwarela, gwasz, tusz/papier, 23,5 x 17 cm
Cena wylicytowana: 4 500 zł
Jan Ludwik Sobecki - "WIECZÓR", 1933 R.
52
Jan Ludwik Sobecki
"WIECZÓR", 1933 R.
olej/tektura, 17 x 10,5 cm
Cena wylicytowana: 4 000 zł
malarz nierozpoznany - PORTRET MŁODEJ KOBIETY
57
malarz nierozpoznany
PORTRET MŁODEJ KOBIETY
olej/metal, 19 x 15,5 cm
Cena wylicytowana: 3 700 zł
Leonard Winterowski - PRZY STUDNI, 1925 R.
60
Leonard Winterowski
PRZY STUDNI, 1925 R.
olej/płótno, 50 x 72,5 cm
Cena wylicytowana: 7 500 zł
Jacek Malczewski - SZKICE KOMPOZYCYJNE (RYSUNEK DWUSTRONNY)
62
Jacek Malczewski
SZKICE KOMPOZYCYJNE (RYSUNEK DWUSTRONNY)
17 x 25 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 4 200 zł
Stanisław Noakowski - WIDOK KAPLICY RENESANSOWEJ, 1923 R.
64
Stanisław Noakowski
WIDOK KAPLICY RENESANSOWEJ, 1923 R.
akwarela, tusz/papier, 33,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 3 500 zł
Rajmund Kanelba (Kanelbaum) - DZIEWCZYNKA Z MISIEM
65
Rajmund Kanelba (Kanelbaum)
DZIEWCZYNKA Z MISIEM
olej/tektura, 40 x 29 cm
Cena wylicytowana: 25 000 zł
Joachim Weingart - DZIEWCZYNKA NA KRZEŚLE
66
Joachim Weingart
DZIEWCZYNKA NA KRZEŚLE
olej/płótno, 80 x 65,5 cm
Cena wylicytowana: 60 000 zł