Wyceny, konserwacja, oprawa

Wyceny

Jeśli jesteś w posiadaniu dzieła sztuki lub rzemiosła artystycznego, którego wartości nie znasz, zleć nam wycenę. Dokona jej nasza Komisja Ocen. Jeżeli planujesz sprzedać dzieła za naszym pośrednictwem, usługa ta jest całkowicie bezpłatna.  

Dokonujemy również ocen pisemnych niezbędnych do wywozu dzieł zagranicę, celów ubezpieczeniowych i innych czynności prawnych. Koszt oceny pisemnej wynosi 3% oszacowanej wartości + VAT, nie mniej jednak niż 100 zł + VAT. Każdy klient otrzymuje od Nas pisemny dokument oceny ze zdjęciem.  

Specjaliści DESA Unicum mogą także na zlecenie kolekcjonera indywidualnego bądź instytucjonalnego opracować i ocenić całą kolekcję sztuki. Koszt opracowania kolekcji ustalany jest indywidualnie.  

Skontaktuj się z nami - chętnie przybliżymy Ci szczegóły procesu wyceny dzieł sztuki w DESA Unicum.  

Wstępna wycena obrazów online 

Wstępne oszacowanie wartości obiektu może być dokonane na podstawie jego opisu i zdjęć, które możesz dostarczyć nam: 

  • mailowo na adres wyceny@desa.pl 

  • przesyłką pocztową na adres: ul. Piękna 1A, 00-477 Warszawa 

  • za pomocą formularza 

  • osobiście do Biura Przyjęć przy ul. Piękna 1A w Warszawie 

Biżuteria - wycena  

Oceny biżuterii odbywają się co dwa tygodnie w Galerii DESA Biżuteria przy ulicy Nowy Świat 48 w Warszawie w czwartki w godz. 11:00-19:00 oraz piątki w godz. 11:00-15:00. 

W celu uzyskania dokładnych informacji prosimy o kontakt telefoniczny pod nr. 795 121 572, a zapytania w sprawie wycen biżuterii prosimy kierować mailowo na adres k.siemieniec@desa.pl 

Konserwacja 

Dzieła sztuki są wyjątkowymi obiektami, o które należy starannie dbać. Odpowiednia konserwacja jest podstawą do utrzymania ich w najlepszym stanie technicznym, bądź możliwością na przywrócenie im ich pierwotnego piękna.  

Nasi specjaliści dzięki wieloletniemu doświadczeniu i pasji do sztuki podchodzą do konserwacji każdego obiektu z największą starannością. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje dzieło sztuki jest w najlepszych rękach. Niezależnie czy chcesz poddać konserwacji obiekt sztuki dawnej czy współczesnej, pracę na papierze czy grafikę, fotografię czy plakat. Nasi specjaliści pomogą Ci w dokonaniu najlepszej decyzji.  

Jeśli chcesz przywrócić blask twojemu dziełu, napisz po więcej informacji na maila: kontakt@rea.art 

Oprawa obrazów 

Nieodłącznym elementem funkcjonowania dzieł sztuki są ich ramy. Ich dobór jest bardzo istotny, ponieważ staje się on uzupełnieniem pracy. Często nie przykłada się do tego aż tak dużej uwagi co jest sporym błędem.  

Nasi specjaliści wiedzą w jaki sposób podkreślić piękno dzieła i z chęcią pomogą w wyborze najlepszej ramy dla Twojego obrazu, fotografii czy grafiki.  

Oferujemy zarówno proste i tańsze ramy, oprawy pleksi, jak i te bardziej wyszukane dla prawdziwych koneserów. Oprawiamy zarówno obiekty współczesne jak i dawne. Pomożemy dobrać ci ramę, które podkreśli charakter twojego dzieła sztuki.  

Aby dowiedzieć się więcej o oprawianiu dzieł sztuki zapraszamy do kontaktu z naszymi Specjalistami - kontakt@rea.art

Naszym zaufanym partnerem w zakresie czynności związanych z obiektami sztuki jest Rea Art Logistics.