Wyceny, konserwacja, oprawa

Wyceny

 

Jeśli jesteś w posiadaniu dzieła sztuki lub rzemiosła artystycznego, którego wartości nie znasz, zleć nam wycenę. Dokona jej nasza Komisja Ocen. Jeżeli planujesz sprzedać dzieła za naszym pośrednictwem, usługa ta jest całkowicie bezpłatna.  

Dokonujemy również ocen pisemnych niezbędnych do wywozu dzieł zagranicę, celów ubezpieczeniowych i innych czynności prawnych. Koszt oceny pisemnej wynosi 3% oszacowanej wartości + VAT, nie mniej jednak niż 100 zł + VAT. Każdy klient otrzymuje od Nas pisemny dokument oceny ze zdjęciem.  

Specjaliści DESA Unicum mogą także na zlecenie kolekcjonera indywidualnego bądź instytucjonalnego opracować i ocenić całą kolekcję sztuki. Koszt opracowania kolekcji ustalany jest indywidualnie.  

 

Skontaktuj się z nami - chętnie przybliżymy Ci szczegóły procesu wyceny dzieł sztuki w DESA Unicum.  

Wstępna wycena obrazów online 

 

Wstępne oszacowanie wartości obiektu może być dokonane na podstawie jego opisu i zdjęć, które możesz dostarczyć nam: 

  • mailowo na adres wyceny@desa.pl 

  • przesyłką pocztową na adres: ul. Piękna 1A, 00-477 Warszawa 

  • za pomocą formularza 

  • osobiście do Biura Przyjęć przy ul. Piękna 1A w Warszawie 

 

Biżuteria - wycena  

 

Oceny biżuterii odbywają się dwa razy w tygodniu w siedzibie DESA Unicum przy ulicy Pięknej 1A w Warszawie w poniedziałki i środy w godz. 13:00 – 17:00 po wcześniejszej telefonicznej rezerwacji terminu pod nr telefonu 795 122 718. Opłata za wycenę biżuterii wynosi 3% + VAT, lecz nie mniej niż 250 zł + VAT. Zapytania w sprawie wycen biżuterii prosimy kierować mailowo na adres m.kus@desa.pl 

Więcej na: desa.pl/sprzedaj

 

Konserwacja 

 

Konserwacja dzieła sztuki to niezwykle odpowiedzialne zadanie, które warto zlecić tylko najlepszym. Odpowiednia konserwacja jest podstawą do utrzymania obrazu, grafiki czy rzeźby w najlepszym stanie technicznym, jak i możliwością na przywrócenie im dawnego blasku.

Nasi specjaliści dzięki wieloletniemu doświadczeniu i pasji do sztuki podchodzą do konserwacji każdego obiektu z największą starannością. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje dzieło sztuki jest w najlepszych rękach. Niezależnie czy chcesz poddać konserwacji obiekt sztuki dawnej czy współczesnej, pracę na papierze, grafikę, fotografię czy plakat. Nasi specjaliści pomogą Ci w podjęciu najlepszej decyzji.

Jeśli chcesz przywrócić blask twojemu dziełu, napisz po więcej informacji na maila: kontakt@rea.art 

Oprawa obrazów 

 

Nieodłącznym elementem dzieła sztuki jest jego rama. Odpowiednio dobrana oprawa sprawi, że Twój obiekt będzie prezentował się jeszcze lepiej.

Nasi specjaliści wiedzą, w jaki sposób wyeksponować piękno obiektu i z chęcią pomogą w wyborze najlepszej ramy dla Twojego obrazu, fotografii czy grafiki.

Oferujemy zarówno minimalistyczne ramy, oprawy pleksi, jak i te bardziej wyszukane i zdobione. Oprawiamy obiekty współczesne jak i dawne. Pomożemy dobrać ci ramę, która podkreśli charakter twojego dzieła sztuki.

Aby dowiedzieć się więcej o oprawianiu dzieł sztuki zapraszamy do kontaktu z naszymi Specjalistami - kontakt@rea.art.

Naszym zaufanym partnerem w zakresie czynności związanych z obiektami sztuki jest Rea Art Logistics.