Projekty edukacyjne

Naszą misją jest edukowanie i propagowanie wiedzy o sztuce. Chcemy, by była ona jak najbardziej rzetelna i wartościowa. Dlatego wraz z naszym zespołem, składającym się z najlepszych specjalistów od rynku sztuki, ale także dyplomowanych historyków sztuki, z przyjemnością angażujemy się w różnego rodzaju projekty edukacyjne.  

Chcemy na co dzień dzielić się z Państwem naszą wiedzą i doświadczeniem, wprowadzić w fascynujący świat sztuki i przybliżać niesamowite historie dzieł, a także sylwetki wybitnych artystów. W naszym domu aukcyjnym stwarzamy warunki do dyskusji o sztuce organizując regularnie wydarzenia, które mają na celu zgłębianie specjalistycznych zagadnień artystycznych. Na panele dyskusyjne zapraszamy najlepszych ekspertów historii sztuki oraz specjalistów rynku sztuki. Organizujemy również oprowadzania kuratorskie po wystawach przedaukcyjnych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Zachęcamy również do oglądania na żywo aukcji przeprowadzanych w DESA Unicum. Zapewniamy możliwość udziału w najbardziej emocjonujących licytacjach i zapoznaniu się z rynkiem sztuki z perspektywy uczestnika aukcji. 

Członkowie Zarządu oraz specjaliści DESA Unicum dzielą się także swoim doświadczeniem i znajomością rynku aukcyjnego ze studentami Uniwersytetu Warszawskiego wykładając na podyplomowych studiach: “Zarządzanie na rynku dzieł sztuki”. 

Byliśmy również partnerem Koła Naukowego Law&Art działającego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w projekcie Law&Art Masters. To seria spotkań z praktykami rynku sztuki, którzy opowiadali o zagadnieniach mających wpływ na handel sztuką.