Spokój i beztroska w twórczości Uli Pągowskiej

Wystawa ma na celu przede wszystkim promocję twórczości młodej artystki oraz poszerzanie grona miłośników i kolekcjonerów sztuki, w szczególności o tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sztuką. Od kilku lat licytacje dzieł młodych artystów są dla takich osób okazją do nabycia prac po atrakcyjnych cenach, co zachęca do dalszego budowania kolekcji. Urszula Pągowska szuka inspiracji przede wszystkim w życiu codziennym, wśród najczęściej powtarzających się motywów można wymienić chociażby spanie, picie kawy, spacer czy rozmowę z bliską osobą. Jej dzieła emanują spokojem, pogodą ducha i nastrojem beztroskiej świeżości. Artystka stworzyła własny język plastycznej wypowiedzi, w którym najważniejszą rolę odgrywa płaska plama barwna oraz wyraźny kontur. Paletę barw ogranicza do pasteli: różów, żółcieni, błękitów, które doskonale kontrastuje z szarościami i czernią. Dzięki czemu jej kompozycje pasują niemal do każdego wnętrza.

 

Wystawę można oglądać w Salonie Wystawowym Marchand (pl. Konstytucji 2) od 30 listopada do 7 grudnia 2010 r. w godzinach: pon. – pt.: 11-19, sob.: 11 -16.

 

Wszystkie wystawione prace będą licytowane 7 grudnia na specjalnej aukcji – ceny wywoławcze to 500 zł. Dochód z licytacji jednej z prac oraz kalendarza z autografem Uli Pągowskiej zostanie przekazany fundacji Spełnione Marzenia, która prowadzi wielokierunkowe działania mające za zadanie łagodzenie psychicznych i psychologicznych skutków leczenia onkologicznego u dzieci i ich rodzin.

 

Wszystkie wystawiane prace można zobaczyć na stronie www.desa.pl

Materiały do pobrania

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem