Aukcja Młoda Sztuka

Artysta, który swoje prace przekornie tworzy flamastrami. Twórczość Filipa Moszanta docenił sam Leon Tarasewicz, jeden z najwybitniejszych polskich artystów współczesnych. Nazwał malarski język młodego twórcy „autentycznym w swojej oryginalności”. Pracę Moszanta z 2018 roku, zatytułowaną krótko „T”, będzie można zobaczyć na wystawie Młoda Sztuka od 6 maja w DESA Unicum. Pojawi się na niej także kilkadziesiąt innych dzieł najzdolniejszych artystów młodego pokolenia.

Flamastrami tworzył od dziecka. Podczas lekcji w szkole zmieniał rzeczywistość klasowej sali odbieranej zmysłami w wizualną abstrakcję rysowaną pisakami. Z czasem Moszant wypracował własny, niepowtarzalny styl malarski, będący wyrazem buntu przeciwko sprowadzaniu jednostki do „jedynie słusznego” schematu. Swoje prace wystawiał zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. w Australii czy Francji. Podczas aukcji charytatywnej dla Szlachetnej Paczki, która miała miejsce w lutym tego roku w DESA Unicum, jego obraz był jednym z najdrożej wylicytowanych.

Ciekawym artystą, którego praca pojawi się na najbliższej wystawie, jest też Paweł Tymcio. Artysta w swoich pracach porusza się w szerokim spektrum warsztatu malarskiego, tworzy instalacje i zajmuje się performancem. Uczestniczył w wystawach w Polsce i za granicą. Jego fascynacja dawnymi mistrzami zaowocowała stworzeniem własnych i niepowtarzalnych technik warsztatowych, wykorzystujących m.in. własnoręcznie gruntowane płótna, wytwarzanie farb czy użycie wosku pszczelego. W DESA Unicum pokazany zostanie jego obraz z cyklu „After”.

Na wystawie pojawią się również prace artystów znanych szerszej publiczności i uznanych już w świecie sztuki. Taką postacią jest niewątpliwie Sonia Ruciak. Jej obrazy znajdują się zarówno w galeriach sztuki, jak i w kolekcjach prywatnych. Serca publiczności podbiła swoim własnym, wypracowanym językiem malarskim. Jej twórczość porusza się w obrębie światła, koloru i struktury. Na wystawie zobaczymy jej najnowszą pracę „Wybór”. Głośnym nazwiskiem w świecie sztuki jest również malarka i projektantka Lia Kimura. To artystka pochodzenia japońskiego, na co dzień mieszkająca w Warszawie. Jej twórczość jest bardzo osobista i porusza najbardziej graniczne emocje – doświadczanie śmierci, samotność czy wyobcowanie. Na wystawie zobaczyć będzie można płótno „Invisible”.

Zaprezentowane zostaną również prace m.in. Adama Wątora, Mirelli Stern, Dominika Janyszka czy Kamila Jakóbczaka. Wszystkie obiekty zostaną zlicytowane 16 maja.

Wystawa Młoda Sztuka: 6-16 maja 2019,

godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota),

Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Więcej informacji oraz katalog aukcyjny dostępne są w linku:

https://desa.pl/pl/auctions/553/mloda-sztuka-16-maja-2019-godz-19

Zapraszamy również na wystawę 3D:

https://desa.pl/pl/pages/103/wystawa-3d-mloda-sztuka-16-maja

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem