Znalazł drogocenny obraz w starym tapczanie. Unikalne dzieło barokowego artysty

Co można znaleźć w tapczanie? Jak się okazuje – cenne dzieła sztuki. Przekonał się o tym mieszkaniec Warszawy, który postanowił wycenić obraz znaleziony w skrzyni starego mebla.


 Radio Dla Ciebie o wyjątkowej historii związanej z nadchodzącą Aukcją Sztuki Dawnej 30.03.2017


 – Okazało się, że to unikalne dzieło mistrza światowej klasy – mówi Jan Koszucki z domu aukcyjnego DESA Unicum. Obraz to „Fantazja architektoniczna” Jana Baptisty Weenixa, został namalowany po 1647 roku.

Cena wywoławcza – 40 tysięcy złotych, ale eksperci twierdzą, że może zostać sprzedany nawet za sto tysięcy. „Fantazja Architektoniczna” jest przedstawieniem wnętrza budynku, otwierającego się łukiem na niezadaszoną część konstrukcji. Wiadomo już, że Jan Baptista namalował obraz w pojedynkę, choć w malarstwie architektonicznym popularne było dzielenie się pracą. Pozostałe dzieła barokowego artysty zostały stworzone przy współpracy z Nicolausem Knüpferem, jednak znawcy są przekonani, że ten wykonał sam.

 

Zobacz cały tekst tutaj:

http://www.rdc.pl/informacje/znalazl-drogocenny-obraz-w-starym-tapczanie-unikalne-dzielo-barokowego-artysty-zobacz-posluchaj/

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem