Sezon aukcyjny czas zacząć!

Wśród nowości aukcyjnych warto przytoczyć pracę pierwszego w historii AMS Kubańczyka – Denysa Molerio Pena, członka Kubańskiego Narodowego Związku Artystów Plastyków, który ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych San Alejandro w Hawanie, a następnie podjął naukę jako stypendysta w Institute Superior of Arts (ISA) tamże. W swoich pracach podejmuje tematykę społeczną, odwołuje się do popkultury, ponadto oscyluje w sferze szeroko pojętej sztuki wizualnej tworząc m.in. wizualizacje i murale.

 

Inny aukcyjny debiutant, Damian Kwiatkowski (KFIATEK), zajmuje się m.in. fotografią i malarstwem, jednak głównym medium, które wykorzystuje, jest szablon. Dzięki niemu w ręcznie wyciętych matrycach łączy niemal fotograficzny realizm z graficznymi efektami, nie do uzyskania w żadnej innej technice. KFIATEK często sięga po motywy ulicy – oferowana na aukcji praca jest tego doskonałym przykładem.

 

Warto też zwrócić uwagę na pracę Grzegorza Czechowskiego, malarza samouka. Rozwój tradycyjnego malarstwa olejnego rozpoczął około 2000. roku, a jego próby odnalezienia i wykrystalizowania niezależnego warsztatowego i narracyjnego stylu trwają do dziś. Ciekawą technikę – olejną, połączoną z aerografem, wykorzystuje Maurycy Gratkiewicz. W ramach jego zainteresowań znajduje się malarstwo w szerokim zakresie tematycznym: pejzaże, sceny batalistyczne, martwa natura, lotnictwo i portrety.

 

Amatorów twórczości młodych artystów oprócz ciekawych debiutów zainteresują też świetne prace stałych bywalców aukcyjnych. Sylwester Stabryła zaprezentuje „Lotto”, Jan Szczepkowski utrzymaną w konwencji malarstwa okresu socrealizmu gimnastyczkę, Anna Taut lewitującą kobietę, Tomasz Poznysz dowcipny, grający z konwencjami olej – po raz pierwszy na aukcji, a Daniel Mączyński nierealny, surrealistyczny olej.

 

Aukcja odbędzie się 28 stycznia o g. 19 w siedzibie domu aukcyjnego DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34-50. Wystawę aukcyjną można oglądać w Salonie Wystawowym Marchand od poniedziałku do piątku w godzinach od 11 do 19 oraz w soboty w godzinach od 11 do 16.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem