Art house

Nowa siedziba DESA Unicum już otwarta. To pierwszy tego typu obiekt nie tylko w Warszawie, ale i w Europie.

Bryła budynku została przemyślana tak, aby z jednej strony wtapiała się w okolicę, a z drugiej zwracała na siebie uwagę i zapewniała odpowiednią przestrzeń dla ekspozycji sztuki. Z perspektywy pobliskiego parku budynek sprawia wrażenie niewielkiego. Dopiero od strony wejścia można dostrzec, że dużą część funkcji niejako ukryto na poziomie minus 1. – Obiekt ożywia przestrzeń zdominowaną przez placówki dyplomatyczne i rządowe, wzbogaca ofertę kulturalną w tej części miasta dzięki organizowanym wystawom oraz księgarni oferującej pozycje poświęcone historii sztuki. Jesteśmy otwarci na wszystkich miłośników sztuki, a dostępna, zapraszająca do wejścia architektura naszej nowej siedziby jest tego dowodem – mówi Juliusz Windorbski, prezes DESA Unicum.

Poza galerią, domem aukcyjnym i księgarnią w obiekcie znajdą się także kawiarnia i restauracja. Przeszklone elewacje zapewniają gościom odwiedzającym wystawy optymalne warunki do podziwiania dzieł sztuki, a dzięki pokryciu dachu murawą budynek  harmonijnie współgra z pobliskim parkiem. Dla DESA Unicum nowa siedziba otwiera kolejne możliwości rozwoju firmy, lepszej ekspozycji zbiorów oraz obsługi klienta w jeszcze bardziej komfortowych warunkach.

Budynek to przykład architektury projektowanej w ludzkiej skali, z szacunkiem do zabytkowego otoczenia, historii i natury. Autorem projektu jest architekt Paweł W. Graliński – Dziś, być może w reakcji na zalew bodźców architektura ucieka się do lakonicznej sterylności, klinicznych bieli i czerni, prosto ciosanych brył, a pod jej pojęcie podciąga się chaotyczne kreski. Przeciwstawiam się temu – mówi Graliński.

Autorem projektu aranżacji wnętrz domu aukcyjnego DESA Unicum jest pracownia architektoniczna:

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem