Działalność

DESA Unicum jest największą i jedną z najstarszych firm działających na rodzimym rynku sztuki. Corocznie przygotowujemy kilkadziesiąt aukcji, na których oferujemy sztukę dawną, współczesną i najnowszą, a także dzieła rzemiosła artystycznego. Na wielu polach jesteśmy pionierami. Jako pierwsi organizowaliśmy licytacje młodej sztuki, komiksu i ilustracji, aukcje prywatnych kolekcji i prac jednego artysty. Prezentujemy także liczne wystawy, na których zapoznajemy publiczność z ciekawymi twórcami i zjawiskami artystycznymi. Słyniemy przede wszystkim z klasyki sztuki powojennej, której aukcje stanowią prawdziwą gratkę dla kolekcjonerów, przynosząc kolejne rekordy na polskim rynku aukcyjnym. To w DESA Unicum nas padł rekord za dzieło sztuki współczesnej sprzedane na aukcji w Polsce: 2 015 500 zł za obraz „liczony” Romana Opałki. Do nas należy także rekord w zakresie liczby organizowanych aukcji rocznie w Polsce oraz obrotu na pojedynczej licytacji (10 mln zł). W tym roku DESA Unicum odnotowała także absolutny rekord na polskim rynku aukcyjnym - 3 683 000 zł za „Zabicie Wapowskiego” pędzla Jana Matejki, to najdrożej sprzedane dzieło sztuki na polskim rynku aukcyjnym.

Wychodzimy naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom naszych klientów. Zapewniamy pomoc w budowaniu i dokumentacji kolekcji, ubezpieczeniu dzieł sztuki, ich renowacji i konserwacji. Sporządzamy oceny i zlecamy na życzenie klientów ekspertyzy u zewnętrznych specjalistów. Jesteśmy wyłącznym partnerem polskich banków w zakresie art bankingu.

Najważniejsze są dla nas: wiarygodność, satysfakcja klienta i praca zespołowa. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz zespół specjalistów z zakresu historii i rynku sztuki pozwoliły nam zająć pozycję lidera na polskim rynku dzieł sztuki.

Chętnie uczestniczymy w przedsięwzięciach charytatywnych, wspierając w pozyskiwaniu obiektów na aukcje, opracowywaniu katalogów oraz promocji. Z naszej pomocy w tym zakresie korzystały już takie instytucje jak Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Giełda Papierów Wartościowych czy magazyn „Forbes”.

DESA Unicum jest właścicielem DESA Modern, zajmującej się wprowadzaniem na rynek limitowanych edycji autorskich, tzw. inkografii, jak również Rea Art Logistics oraz współwłaścicielem firmy Art Finance, posiada udziały w DESA Biżuteria, w firmie Sopocki Dom Aukcyjny,oraz sieci księgarni muzealnych Artbookstore.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem