Działalność

Desa Unicum jest największym i jednym z najstarszych domów aukcyjnych w Polsce. Od lat jesteśmy niekwestionowanym liderem na rodzimym rynku sztuki.

W 2018 roku Desa Unicum:

wystawiła 6190 obiektów na sprzedaż,
zorganizowała około 70 aukcji,
osiągnęła wynik sprzedaży 115,5 mln złotych
Co sprawia, że Desa Unicum posiada 45,8% polskiego rynku sztuki, ponad dwa razy więcej niż drugi dom aukcyjny w rankingu sprzedaży*.

Rekordy Aukcyjne

   

WOJCIECH FANGOR
“M 39”, 1969

4 720 000 PLN

  

STANISŁAW WYSPIAŃSKI
„MACIERZYŃSTWO” 1904

4 366 000 PLN

    

JAN MATEJKO
„ZABICIE WAPOWSKIEGO W CZASIE
KORONACJI WALEZEGO” 1861

3 700 000 PLN

W listopadzie 2018 roku obraz Wojciecha Fangora „M39” został sprzedany na aukcji w DESA Unicum za ponad 4,7 mln złotych. To najdrożej sprzedane dzieło na aukcji w Polsce. Wcześniej najdroższym obrazem sprzedanym w kraju było “Zabicie Wapowskiego” pędzla Jana Matejki kupione za 3,68 mln złotych. Transakcja została dokonana w DESA Unicum w 2017 roku.

Pionier wśród domów aukcyjnych w Polsce

W ciągu roku DESA Unicum organizuje największą w Polsce liczbę licytacji – ponad 70. Wśród nich, m.in. sztuki dawnej, sztuki współczesnej, młodej sztuki oraz tematyczne (np. prac na papierze, designu, fotografii, plansz i ilustracji komiksowych, biżuterii, grafiki artystycznej, rzeźby). Prowadzi również aukcje charytatywne, aukcje kolekcji oraz licytacje na zlecenie prywatnych podmiotów. Dodatkowo, DESA Unicum organizuje wystawy monograficzne interesujących osobowości artystycznych i nurtów.

 

Inne Usługi

 

Wychodzimy naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom naszych klientów. Zapewniamy pomoc w budowaniu i dokumentacji kolekcji, ubezpieczeniu dzieł sztuki, ich renowacji i konserwacji. Sporządzamy oceny i zlecamy na życzenie klientów ekspertyzy u zewnętrznych specjalistów. Jesteśmy wyłącznym partnerem polskich banków w zakresie art bankingu.

Wartości Desa Unicum

Najważniejsze są dla nas: wiarygodność, satysfakcja klienta i praca zespołowa. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz zespół specjalistów z zakresu historii i rynku sztuki pozwoliły nam zająć pozycję lidera na polskim rynku dzieł sztuki.

Chętnie uczestniczymy w przedsięwzięciach charytatywnych, wspierając w pozyskiwaniu obiektów na aukcje, opracowywaniu katalogów oraz promocji. Z naszej pomocy w tym zakresie korzystały już takie instytucje jak Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Giełda Papierów Wartościowych czy magazyn „Forbes”.

Obecnie DESA Unicum należy do holdingu DESA SA, który jest także właścicielem galerii DESA Modern, ponadto posiada udziały w firmach: DESA Biżuteria (galeria biżuterii dawnej), sieci księgarni muzealnych Artbookstore oraz Ardor Auctions (dom aukcyjny motoryzacji klasycznej i zabytkowej).

*według raportu Artinfo.pl 


 

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem