Działalność

Desa Unicum zrodziła się z miłości do sztuki i biznesowej pasji.

Naszą misją jest profesjonalizowanie i rozwijanie rynku sztuki, tak by zagościła ona w każdym dobrym domu. Wierzymy, że sztuka ma niezwykły wpływ na dobrobyt materialny i duchowy. Jej posiadanie nie tylko nobilituje i dodaje prestiżu, ale też uwrażliwia i rozwija wyobraźnię. Dostrzegamy prawdziwą wartość sztuki, to nią kierujemy się w naszych wycenach i to na nią chcemy uwrażliwiać naszych Klientów. Bo posiadając dzieła sztuki, obcujemy z wartościami, które czynią nasze życie lepszym.

Sztuka ma wartość. Wartość, której szukasz.

W 2018 roku Desa Unicum:

wystawiła 6190 obiektów na sprzedaż,
zorganizowała około 70 aukcji,
osiągnęła wynik sprzedaży 115,5 mln złotych
Co sprawia, że Desa Unicum posiada 45,8% polskiego rynku sztuki, ponad dwa razy więcej niż drugi dom aukcyjny w rankingu sprzedaży*.

Rekordy Aukcyjne

   

WOJCIECH FANGOR
“M 39”, 1969

4 720 000 PLN

  

STANISŁAW WYSPIAŃSKI
„MACIERZYŃSTWO” 1904

4 366 000 PLN

    

JAN MATEJKO
„ZABICIE WAPOWSKIEGO W CZASIE
KORONACJI WALEZEGO” 1861

3 700 000 PLN

W listopadzie 2018 roku obraz Wojciecha Fangora „M39” został sprzedany na aukcji w DESA Unicum za ponad 4,7 mln złotych. To najdrożej sprzedane dzieło na aukcji w Polsce. Wcześniej najdroższym obrazem sprzedanym w kraju było “Zabicie Wapowskiego” pędzla Jana Matejki kupione za 3,68 mln złotych. Transakcja została dokonana w DESA Unicum w 2017 roku.

Pionier wśród domów aukcyjnych w Polsce

W ciągu roku DESA Unicum organizuje największą w Polsce liczbę licytacji – ponad 70. Wśród nich, m.in. sztuki dawnej, sztuki współczesnej, młodej sztuki oraz tematyczne (np. prac na papierze, designu, fotografii, plansz i ilustracji komiksowych, biżuterii, grafiki artystycznej, rzeźby). Prowadzi również aukcje charytatywne, aukcje kolekcji oraz licytacje na zlecenie prywatnych podmiotów. Dodatkowo, DESA Unicum organizuje wystawy monograficzne interesujących osobowości artystycznych i nurtów.

 

Inne Usługi

 

Wychodzimy naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom naszych klientów. Zapewniamy pomoc w budowaniu i dokumentacji kolekcji, ubezpieczeniu dzieł sztuki, ich renowacji i konserwacji. Sporządzamy oceny i zlecamy na życzenie klientów ekspertyzy u zewnętrznych specjalistów. Jesteśmy wyłącznym partnerem polskich banków w zakresie art bankingu.

Wartości Desa Unicum

Najważniejsze są dla nas: wiarygodność, satysfakcja klienta i praca zespołowa. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz zespół specjalistów z zakresu historii i rynku sztuki pozwoliły nam zająć pozycję lidera na polskim rynku dzieł sztuki.

Działalność charytatywna

Od wielu lat angażujemy się w akcje charytatywne poprzez organizację licytacji dzieł sztuki, zarówno cykliczne jak i specjalne wydarzenia

Cykliczne wydarzenia charytatywne:

- Bal dobroczynny "Spragnieni Piękna" dla Muzeum Narodowego w Warszawie

- Auckej charytatyczne dla Fundacji Bator Tabor

- Charytatywny Bal Dziennikarzy

Wybrane aukcje specjalne:

- Aukcja charytatywna "Sztuka Teraz" dla Szlachetnej Paczki w roku 2019

- Aukcja charytatywna podczas 27. Finału WOŚP, na której wylicytowano najdroższy obiekt w historii aukcji WOŚP i polskich aukcji charytatywnych – obraz Józefa Brandta "Jarmark w Bałcie na Podolu" za 1 500 000 zł

- Aukcja charytatywna dla Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w 2018 roku

- Aukcja charytatywna dla polskiego himalaisty Macieja Berbeki w 2014 roku

 

Obecnie DESA Unicum należy do holdingu DESA SA, który jest także właścicielem galerii DESA Modern, ponadto posiada udziały w firmach: DESA Biżuteria (galeria biżuterii dawnej) i sieci księgarni muzealnych Artbookstore.

*według raportu Artinfo.pl 


 

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem