Działalność

Desa Unicum jest największym i jednym z najstarszych domów aukcyjnych w Polsce. Od lat jesteśmy niekwestionowanym liderem na rodzimym rynku sztuki.

W samym pierwszym półroczu 2017 roku Desa Unicum:

wystawiła blisko 3000 obiektów na sprzedaż,
zorganizowała 29 aukcji,
osiągnęła wynik sprzedaży 36 mln złotych
Co sprawia, że Desa Unicum posiada 42% polskiego rynku sztuki, ponad dwa razy więcej niż drugi dom aukcyjny w rankingu sprzedaży*.

W rekordowym 2016 roku Desa Unicum wypracowała 70 mln zł wyniku, licytując 3863 obiekty na 57 aukcjach.

Rekordy Aukcyjne

To właśnie w DESA Unicum nas padł rekord za dzieło sztuki współczesnej sprzedane na aukcji w Polsce: 2 015 500 zł za obraz „liczony” Romana Opałki. W tym roku Desa Unicum odnotowała także absolutny rekord na polskim rynku aukcyjnym - 3 683 000 zł za „Zabicie Wapowskiego” pędzla Jana Matejki. Jest to najdrożej sprzedane dzieło sztuki na polskim rynku aukcyjnym.

Pionier wśród domów aukcyjnych w Polsce

Corocznie przygotowujemy kilkadziesiąt aukcji, na których oferujemy sztukę dawną, współczesną i najnowszą, a także dzieła rzemiosła artystycznego. Na wielu polach jesteśmy pionierami.

Jako pierwsi organizowaliśmy licytacje młodej sztuki, komiksu i ilustracji, aukcje prywatnych kolekcji i prac jednego artysty. Prezentujemy także liczne wystawy, na których zapoznajemy publiczność z ciekawymi twórcami i zjawiskami artystycznymi. Słyniemy przede wszystkim z klasyki sztuki powojennej, której aukcje stanowią prawdziwą gratkę dla kolekcjonerów, przynosząc kolejne rekordy na polskim rynku aukcyjnym.

Inne Usługi

 

Wychodzimy naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom naszych klientów. Zapewniamy pomoc w budowaniu i dokumentacji kolekcji, ubezpieczeniu dzieł sztuki, ich renowacji i konserwacji. Sporządzamy oceny i zlecamy na życzenie klientów ekspertyzy u zewnętrznych specjalistów. Jesteśmy wyłącznym partnerem polskich banków w zakresie art bankingu.

Wartości Desa Unicum

Najważniejsze są dla nas: wiarygodność, satysfakcja klienta i praca zespołowa. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz zespół specjalistów z zakresu historii i rynku sztuki pozwoliły nam zająć pozycję lidera na polskim rynku dzieł sztuki.

Chętnie uczestniczymy w przedsięwzięciach charytatywnych, wspierając w pozyskiwaniu obiektów na aukcje, opracowywaniu katalogów oraz promocji. Z naszej pomocy w tym zakresie korzystały już takie instytucje jak Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Giełda Papierów Wartościowych czy magazyn „Forbes”.

DESA Unicum jest właścicielem DESA Modern, zajmującej się wprowadzaniem na rynek limitowanych edycji autorskich, tzw. inkografii, jak również Rea Art Logistics oraz współwłaścicielem firmy Art Finance, posiada udziały w DESA Biżuteria, w firmie Sopocki Dom Aukcyjny,oraz sieci księgarni muzealnych Artbookstore.

*według raportu Artinfo.pl RAPORT 2017 - 1. półrocze


 

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem