Zespół

Eksperci DESA Unicum - Twoje profesjonalne wsparcie w kupnie i sprzedaży dzieł sztuki!

Wspólnie tworzymy największy dom aukcyjny w Polsce, codziennie pomagając klientom zainteresowanym kupnem i sprzedażą dzieł sztuki. Są wśród nas doświadczeni historycy sztuki oraz eksperci rynku aukcyjnego. Krok po kroku prowadzimy klientów przez proces aukcyjny, od pierwszej wyceny - po finalizację transakcji. Zadowolenie klientów jest dla nas najważniejsze, dlatego kompleksowo dbamy o każdy szczegół naszej współpracy. 

Zarząd

Juliusz Windorbski Prezes Zarządu +48 22 163 66 65 j.windorbski@desa.pl
Juliusz Windorbski – prezes DESA Unicum od 2003 roku, kolekcjoner sztuki, najbardziej rozpoznawalny aukcjoner w Polsce. Pod jego kierownictwem DESA Unicum w ciągu zaledwie kilku lat stała się największą firmą na polskim rynku sztuki, posiada 46% udziałów w rynku aukcyjnym w Polsce i organizuje 70 aukcji w roku. Juliusz Windorbski odpowiada za szereg innowacyjnych projektów, zainicjował stworzenie specjalistycznych aukcji przeznaczonym poszczególnym segmentom rynku sztuki, takich jak Aukcja Komiksu i Ilustracji czy Aukcja Młodej Sztuki. Twórca grupy kapitałowej DESA, w skład której wchodzi Dom Aukcyjny DESA UNICUM, DESA Modern – galeria sztuki współczesnej oferująca infografikę i serigrafię w limitowanych edycjach, Artbookstore – sieć księgarń artystycznych, czy DESA Biżuteria. Udziela się charytatywnie, współpracując z wieloma fundacjami, m.in. Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, Fundacją TVN, stowarzyszeniem Wielkie Serce czy Fundacją Bátor Tábor. Odkąd objął stery DESA Unicum, dom aukcyjny regularnie notuje rekordy sprzedaży, stymulujące stały rozwój rynku.
Jan Koszutski Wiceprezes Zarządu +48 22 163 66 65 j.koszutski@desa.pl
W latach 1990-2000 studiował historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1992 jest nieprzerwanie związany z polskim rynkiem aukcyjnym. Początkowo jako specjalista w Domu Aukcyjnym Unicum, od 1998 jako kierownik pionu aukcji w Desa Unicum, w latach 2001-2003, jako właściciel Galerii Staromiejskiej na warszawskiej Starówce a od 2003, jako członek zarządu Desa Unicum. Specjalizuje się w polskiej sztuce od XIX do połowy XX wieku. Poza pełnieniem funkcji zarządczych, zajmuję się weryfikacją autentyczności, ocenami wartości oraz negocjacjami warunków handlowych.
Małgorzata Kulma Członek Zarządu, Główna Księgowa m.kulma@desa.pl
Iza Rusiniak Członek Zarządu, Dyrektor Departamentu Projektów Aukcyjnych +48 22 163 66 40 i.rusiniak@desa.pl
Agata Szkup Członek Zarządu, Dyrektor Departamentu Sprzedaży +48 22 163 67 01 +48 22 163 67 01, +48 692 138 853, a.szkup@desa.pl

Departament projektów aukcyjnych

Iza Rusiniak Członek Zarządu, Dyrektor Departamentu Projektów Aukcyjnych +48 22 163 66 40 i.rusiniak@desa.pl
Tomasz Dziewicki Kierownik Działu +48 22 163 66 46, +48 735 208 999 t.dziewicki@desa.pl
Artur Dumanowski Kierownik Działu +48 22 163 66 42, +48 795 122 725 a.dumanowski@desa.pl
Klara Czerniewska-Andryszczyk Specjalista +48 22 163 66 41, +48 664 150 866 k.czerniewska@desa.pl
Joanna Tarnawska Ekspert Komisji Wycen i Ocen +48 22 163 66 11, +48 698 666 189 j.tarnawska@desa.pl
Marek Wasilewicz Starszy Specjalista +48 22 163 66 47, +48 795 122 702 m.wasilewicz@desa.pl
Małgorzata Skwarek Starszy Specjalista +48 22 163 66 48, +48 795 121 576 m.skwarek@desa.pl
Katarzyna Żebrowska Starszy Specjalista +48 22 163 66 49, +48 539 546 701 k.zebrowska@desa.pl
Magdalena Kuś Starszy Specjalista +48 22 163 66 44, +48 795 122 718 m.kus@desa.pl
Eva-Yoko Gault Specjalista +48 664 150 862 e.gault@desa.pl
Cezary Lisowski Specjalista +48 22 163 66 51, +48 788 269 908 c.lisowski@desa.pl
Agata Matusielańska Asystent +48 22 163 66 50, +48 539 546 699 a.matusielanska@desa.pl
Julia Materna Asystent +48 22 163 66 52, +48 538 649 945 j.materna@desa.pl
Karolina Kołtunicka Asystent +48 22 163 66 43, +48 664 150 864 k.koltunicka@desa.pl
Marcin Lewicki Asystent +48 788 260 055 m.lewicki@desa.pl
Alicja Sznajder Asystent +48 22 163 66 12, +48 502 994 177 a.sznajder@desa.pl
Paulina Adamczyk Asystent +48 22 163 66 14, +48 532 759 980 p.adamczyk@desa.pl

Departament Sprzedaży

Agata Szkup Członek Zarządu, Dyrektor Departamentu Sprzedaży +48 22 163 67 01 +48 22 163 67 01, +48 692 138 853, a.szkup@desa.pl
Aleksandra Łukaszewska Kierownik Galerii +48 22 163 67 05, +48 664 981 465 a.lukaszewska@desa.pl
Michał Bolka Doradca Klienta +48 22 163 67 03 +48 664 981 449 m.bolka@desa.pl
Karolina Ciesielska Doradca Klienta +48 22 163 67 12, +48 668 135 447 k.ciesielska@desa.pl
Małgorzata Nitner Doradca Klienta +48 22 163 67 02, +48 514 446 892 m.nitner@desa.pl
Jadwiga Beck Doradca Klienta +48 795 122 720 j.beck@desa.pl
Maja Lipiec Doradca Klienta +48 22 163 67 07, +48 538 647 637 m.lipiec@desa.pl
Marta Lisiak Doradca Klienta +48 22 163 67 04, +48 788 265 344 m.lisiak@desa.pl
Aleksandra Kasprzyńska Asystent +48 506 252 031 a.kasprzynska@desa.pl
Kinga Jakubowska Asystent +48 698 668 221 k.jakubowska@desa.pl

Dział Marketingu

Marta Czartoryska-Żak Dyrektor Działu +48 662 280 480 m.czartoryska-zak@desa.pl
Marta Wiśniewska Marketing Manager +48 22 163 66 26, +48 795 122 709 m.wisniewska@desa.pl
Maria Olszak Specjalista ds. Marketingu +48 22 163 67 61, +48 795 122 723 m.olszak@desa.pl
Wojciech Kosmala Digital Manager +48 664 150 861 w.kosmala@desa.pl

Dział IT

Piotr Gołębiowski Kierownik Projektów IT +48 502 994 225 p.golebiowski@desa.pl

Biuro Obsługi Klienta

Urszula Przepiórka Dyrektor Działu +48 22 163 66 01, +48 795 121 569 u.przepiorka@desa.pl
Anna Mazurek Specjalista ds. Rozliczeń +48 22 163 66 09, +48 664 150 867 a.mazurek@desa.pl
Magdalena Ołtarzewska Asystent ds. rozliczeń +48 22 163 66 04, +48 506 252 044 m.oltarzewska@desa.pl
Kora Kulikowska Asystent ds. Rozliczeń +48 22 163 66 06, +48 788 262 366 k.kulikowska@desa.pl
Michalina Komorowska Asystent +48 22 163 66 20, +48 882 350 575 m.komorowska@desa.pl
Katarzyna Paciorek Asystent +48 22 163 66 03, +48 538 977 515 k.paciorek@desa.pl

Dział Administrowania Obiektami

Karolina Śliwińska Kierownik Działu +48 22 163 66 21, +48 795 121 575 k.sliwinska@desa.pl
Paweł Wątroba Specjalista ds. obiektów +48 22 163 66 21,+48 514 446 849 p.watroba@desa.pl
Paweł Wołyniak Asystent ds. obiektów +48 22 163 66 21, +48 506 251 934 p.wolyniak@desa.pl

Dział Księgowości

Małgorzata Kulma Członek Zarządu, Główna Księgowa m.kulma@desa.pl
Marlena Ulejczyk Zastępca Głównej Księgowej +48 22 163 66 81 m.ulejczyk@desa.pl
Katarzyna Krzyżanowska Księgowa +48 22 163 66 83 k.krzyzanowska@desa.pl

Dział Logistyczny

Milena Lutomirska Dyrektor Działu +48 795 122 714 m.lutomirska@desa.pl
Kacper Tomaszkiewicz Kierownik ds. transportów i logistyki +48 795 122 708 k.tomaszkiewicz@desa.pl

Dział Prawny

Wojciech Dziakowski Radca prawny +48 22 163 67 86, +48 664 981 452 w.dziakowski@desa.pl

Studio Fotograficzne

Marcin Koniak Fotograf +48 22 163 66 74, +48 664 981 456 m.koniak@desa.pl
Marlena Talunas Fotoedytor +48 22 163 66 75, +48 795 122 717 m.talunas@desa.pl
Paweł Bobrowski Fotograf +48 22 163 66 75 p.bobrowski@desa.pl

Public Relations

Agnieszka Marszał Business & Culture +48 793 919 109 pr@desa.pl