Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Design. Sztuka wnętrza. 13 kwietnia 2019, godz. 12

Unikatowe dzieła sztuki użytkowej, m.in. autorskie meble Władysława Trojana dla warszawskiego Domu Książki, fotel z pierwszego wystroju Urzędu Rady Ministrów czy stolik kawiarniany Władysława Wołkowskiego zaprojektowany dla wnętrza kawiarni Morskiej w Gdańsku. Już w sobotę, 13 kwietnia o godz. 12.00 zapraszamy na kuratorskie oprowadzanie po wystawie Design. Sztuka Wnętrza w DESA Unicum. Cezary Lisowski opowie o historii polskiego wzornictwa, związkach artystów z wzornictwem i architekturze wnętrz okresu PRL-u. Udział w oprowadzaniu jest bezpłatny.

Cezary Lisowski – historyk sztuki, kurator wystaw i projektów artystycznych, animator kultury. Prowadzi badania z zakresu architektury XX w. i polskiego wzornictwa. Współpracuje m.in. z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Narodową Galerią Sztuki Zachęta. Kurator Festiwalu Architektury i Wzornictwa TORMIAR. Poszukiwacz i kolekcjoner wytworów polskiego wzornictwa.

Aukcja Design. Sztuka Wnętrza odbędzie się 16 kwietnia o godz. 19.

https://desa.pl/pl/auctions/547/design-sztuka-wnetrza-16-kwietnia-2019-godz-19

Zapraszamy również na wirtualny spacer - Wystawa 3D

https://desa.pl/pl/pages/99/wystawa-3d-design-sztuka-wnetrza 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem