Eustachy Kossakowski - między Polską a Francją, 27 marca 2019

Desa Unicum i Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają na spotkanie poświęcone osobie i twórczości Eustachego Kossakowskiego – fotografa, który od fotografii dokumentalnej przeszedł do konceptualizmu i który podzielił swoje życie między Polskę i Francję.

Twórczość Eustachego Kossakowskiego jest zaliczana do kanonu zarówno polskiej, jak i światowej historii fotografii. Kossakowski przez lata związany ze środowiskiem polskiej awangardy jest znany jako dokumentalista życia artystycznego w Polsce oraz w Paryżu. Towarzyszył polskiej scenie artystycznej powstającej najpierw wokół Galerii Krzywe Koło, a następnie Galerii Foksal. Fotografował spektakle Tadeusza Kantora i Jerzego Grotowskiego. Jednocześnie pracował dla najlepszych polskich magazynów, takich jak „Polska” czy „Świat”, tworząc jedne z najwybitniejszych cykli fotografii reportażowej. Od roku 1970 przebywał we Francji, gdzie stworzył wysublimowane autorskie projekty, począwszy od słynnego cyklu „6 metrów przed Paryżem” po imponującą serię „Światła Chartres”.

O Eustachym Kossakowskim rozmawiać będą:

Anka Ptaszkowska – krytyczka sztuki, współzałożycielka Galerii Foksal

Tomasz Łubieński - prozaik, dramaturg, eseista i tłumacz literatury pięknej

 

Spotkanie odbędzie się 27 marca 2019 roku o godz. 19.00, DESA Unicum, ul. Piękna 1A

Zapraszamy do wzięcia zapisania się na wydarzenie na FB

https://www.facebook.com/events/557123851476225/ 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. 

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem